Rekordowa frekwencja podczas inauguracji Grand Prix Wrocław

| Utworzono: 2014-11-09 08:21 | Zmodyfikowano: 2014-11-09 08:23

Jak na początek listopada, pogoda okazała się wyjątkowo łaskawa. Choć w Lesie Osobowickim rano pojawiła się mżawka, zawody odbyły się bez deszczu, w przyjemniej do biegania temperaturze, z dywanem liści pod nogami.

"Biegam zupełnie rekreacyjnie, dla przyjemności, od dwóch lat. Zazwyczaj wychodzę pobiegać dwa-trzy razy w tygodniu. Sobotnie zawody były moim debiutem" – mówiła po biegu jedna z uczestniczek. "Nie byłam sama, bo startowaliśmy całą rodziną. Nie mogło zabraknąć też mojej sąsiadki, z którą biegam na co dzień" - dodała.

Pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Sobczyk (LUKS Żórawina/TEAM ASA Biegiem po zdrowie), z czasem 19:11. Wśród pań najszybciej trasę pokonała zwyciężczyni edycji 2013/2014 - Danuta Piskorowska (TEAM ASA Biegiem po zdrowie). Jej wynik to 22:08. Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior, w których wystartowało blisko 100 zawodników.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W ciągu 6 miesięcy trwania cyklu w każdym z miast odbędzie się po 6 biegów. Podsumowanie edycji odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2015.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.