Ktoś demoluje i podpala samochody! To walka wyborcza?

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-11-11 10:30 | Zmodyfikowano: 2014-11-11 10:38
A|A|A

Fot. Piotr Słowiński (Radio Wrocław)

Wśród osób, którym nieznani sprawcy zniszczyli samochód są Tadeusz Kurantowicz czy Wojciech Dobrychłop. Są z różnych komitetów i łączy ich tylko to, że padli ofiarami wandali i podpalaczy:

- Mój samochód został podpalony na parkingu przed moim blokiem - opowiada Wojciech Dobrychłop. - Mój był z kolei czwarty. Pierwszy został podpalony, drugi zupełnie spalony, następnego dnia spłonęło następne auto w garażu - dodaje Tadeusz Kurantowicz.

Mimo, że płonęły i były niszczone samochody kandydatów na radnych lub, w jednym przypadku samochód zaparkowany obok pojazdu kandydata, zgorzelecka policja nie łączy tych zdarzeń z wyborami. Rzeczniczka komendy, Ewa Wojteczek mówi, że są zarejestrowane jako chuligańskie zniszczenie mienia:

Pokrzywdzony Wojciech Dobrychłop mówi jednak co innego: - Na ulicy każdy mówi, że to dotyczy wyborów, to nie jest tylko moje zdanie.

Na zdjęciu poniżej Tadeusz Kurantowicz

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~aha
2014-11-14 23:26:30
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nasza policja to jakiś żart!! wszyscy doskonale wiedzą kto zlecał podpalanie których samochodów, wszyscy oprócz policji. Zresztą podobnie jest z całą narkomanią i dilerką. nikt nic nie wie a wszyscy kupują. ŻE NA DA...
~Castanea
2014-11-13 11:24:11
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 2
W Bogatynia tak jest wszystko i wszyscy przekupieni wiem to ze swojego doświadczenia zgłosisz na policje i wszystko ląduje w koszu
~Dobrypalikociarzak
2014-11-13 00:16:35
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 1
Podobno dawno temu kościół palił czarownice i innych takich na stosie. To pewnie dzisiej ktoś chce sie odegrać. aże Europejczyk to pali samochody - nie ludzi i nie feministki. To trzeba poszukać takich co to zemsty na kościele szukają a feministki kochają. I już.
~ater
2014-11-12 06:36:26
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 1
u nas Żarki Średnie wieś spalono zniszczono dwa małe plakaty ale to chyba nie walka wyborcza coś tępego
~Waldi
2014-11-11 18:34:12
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 3
Skąd te kategoryczne stwierdzenie Policji, o wykluczeniu związku tych zdarzeń z wyborami?
~jarek
2014-11-11 17:38:44
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -4
Więcej o bandyckiej kampanii w Bogatyni i innych nieprawidłowościach w naszym mieście na bogatynia org pl
~as19
2014-11-11 16:14:10
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Bardzo dobrze tym miastem powinna zająć się policja Zgorzelcka.,bo to jest nie do pomyślenia.To że podpalono samochód no ok ale czemu nie napiszecie ze tydzień w tydzień na tym parkingu wybijają szyby w autach?To że wszystkie przystanki w Ręczynie zostały zniszczone i nie ma tam ani jednej szyby !Czemu nie napiszecie ze ćpają w parku w Bogatyni w środku miasta i nikt nic z tym nie zrobi ????????Policja w Bogatyni jest nikim umieją wystawić mandat za picie piwa w miejscu publicznym albo wyslać mandat za skradzione paliwo na Horexie ! Banda durni nie wiem dlaczego nikt się tym wszystkim nie zainteresuje.Słyszałem że za info o podpalaczu bmw i audi w Porajowie proponowali 10 tys euro!!! I tak się powinno robić. Szybko znajdzie się chętny z wiedzą. Apeluje do wszystkich służb zróbcie porządek z tymi przestępcami. Mniej drogówki na ulicach gminy bogatyni więcej kryminalnych. I może niech straż graniczna wróci bo za ich czasów takie rzeczy się nie działy.