Nasłał dwóch recydywistów, by wyegzekwowali fikcyjny dług

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-11-12 09:11 | Zmodyfikowano: 2014-11-12 09:13
A|A|A

dolnoslaska.policja.gov.pl

Sfałszował fakturę na nazwisko swojego byłego pracodawcy, a następnie nasłał na niego dwóch recydywistów, by wyegzekwowali fikcyjny dług. Przestępcy pobili legnickiego przedsiębiorcę, wyjaśniając że chodzi o spłatę zaległej faktury. Napastnicy właśnie zapoznali się z aktem oskarżenia. Może im grozić nawet 15 lat więzienia.

Prokurator Liliana Łukasiewicz przyznaje, że zleceniodawcy wymuszenia do tej nie udało się schwytać:

- Pokrzywdzony podnosił, że ta faktura jest podrobiona i on absolutnie nie jest winien temu mężczyźnie żadnych pieniędzy. Obaj oskarżeni przyznali się do wszystkich popełnionych przez siebie przestępstw, zatem ich wina w tym zakresie nie budzi wątpliwości:

- Sprawa wyszła na jaw dzięki poszkodowanemu przedsiębiorcy z Legnicy, który - choć został pobity i przelał na wskazane konto osiem tysięcy złotych - nie dał się zastraszyć. Stwierdzili, ze jeżeli pokrzywdzony powiadomi policję i zostaną oni zatrzymani, to wówczas przyjadą do niego koledzy i zabiją lub pobiją jego i jego najbliższych. Pokrzywdzony mimo to nie przestraszył się i powiadomił policję, a także zablokował przelew - wyjaśnia Liliana Łukaszewicz:

Obaj aresztowani odpowiadać będą w warunkach recydywy. Może im grozić kara nawet do 15 lat więzienia. Za zleceniodawcą przestępstwa rozpisano list gończy. Zdaniem policji zatrzymanie poszukiwanego jest kwestią czasu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama