Efektowna wygrana siatkarzy Cuprum Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-12 20:04 | Zmodyfikowano: 2014-11-12 20:18

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Zespół z Lubina prowadził po raz pierwszy dopiero przy stanie 10:9. Później jednak drużyna Ghoerge Cretu zdobyła aż 6 punktów tracąc tylko jeden i na drugą przerwę techniczną schodziła z proadzeniem już 16:10. Skuteczność Marcela Gromadowskiego i Jeroena Trommela dała o sobie znać także w końcówce partii i drużyna z Lubina triumfowała 25:16.

Drugi set rozpoczął się od pewnego prowadzenia Cuprum 6:2 a na pierwszej przerwie technicznej było 8:5 dla zespołu z Lubina. Faworyzowany Trefl doprowadził do remisu 10:10 po skutecznym bloku Wojciecha Grzyba, ale później po zaskakującym zagraniu Grzegorza Łomacza było 14:11 dla Cuprum. Przy wyniku 18:14 o czas poprosił trener Andrea Anastasi i jego drużyna wywalczyła trzy punkty z rzędu. W końcówce zespół z Lubina zachował więcej zimnej krwi i ostatecznie triumfował 25:22.

Trzeci set znów rozpoczął się od przewagi siatkarzy z Lubina, którzy prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Zespół Cuprum utrzymywał minimalną przewagę i po kolejnych kilku akcjach wygrywał 12:10 a po dwóch następnych akcjach było już 14:10 dla zespołu Gheorge Cretu. Na drugiej przerwie technicznej goście byli górą 16:12. Lubinianie byli coraz bliżej niespodziewanego triumfu gdy prowadzili 18:13, ale kolejne dwa punkty zdobyli siatkarze Lotosu. Cuprum wygrywało już 21:17, ale ponownie zespół z Gdańska zdołał zmniejszyć straty do dwóch punktów. Mimo to drużyna z Lubina zdołała wygrać 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 0:3 (16:25, 22:25, 20:25)

Lotos Trefl Gdańsk: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Przemysław Stępień, Sławomir Stolc.

Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak, Marcel Gromadowski, Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Łomacz, Dmytro Paszyckij, Jeroen Trommel - Paweł Rusek (libero) - Adam Michalski.