Zwycięstwo szczypiornistek Zagłębia, porażka KPRu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-12 20:12 | Zmodyfikowano: 2014-11-12 20:13

PIłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin dopisały do swojego dorobku kolejne dwa punkty pokonując Start Elbląg.

Początek meczu był wyrównany. Później drużynie Zagłębia udało się zdobyć kilkubramkową przewagę. Świetnie między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz i po 30 minutach drużyna Bożeny Karkut prowadziła 15:12. W drugiej połowie Zagłębie odskoczyło na różnicę pięciu bramek, ale na sześć minut przed końcem było już tylko 23:21 dla zespołu z Lubina, ale ostatecznie wicemistrzynie Polski wygrały 23:22.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 23:22 (15:12).

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Kaja Załęczna 6, Joanna Obrusiewicz i Aleksandra Paluch po 5, dla Startu - Monika Aleksandrowicz 6, Joanna Waga i Hanna Sądej po 4.

Niespodzianki nie udało się sprawić piłkarkom ręcznym KPRu Jelenia Góra, które wyraźnie przegrały w Gdyni z Vistalem 26:39.

Tylko początek tego spotkania był wyrównany. W 9 minucie na tablicy wyników był remis 4:4. Później zespół z Gdyni osiągnął zdecydowaną przewagę i do przerwy prowadził 18:13. Po kolejnych 15 minutach Vistal wygrywał już różnicą 10 bramek a ostatecznie zakończył mecz triumfując aż 39:26.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 39:26 (18:13).

Najwięcej bramek: dla Vistalu - Kinga Gutkowska i Iwona Niedźwiedź po 7, Emilia Galińska 5, dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 8 oraz Marta Dąbrowska i Martyna Michalak po 4.