Mila znów strzela! Polska wygrywa z Gruzją

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-14 19:53 | Zmodyfikowano: 2014-11-14 19:54

Pierwsza połowa tego spotkania nie była wielkim widowiskiem. Polacy mieli swoje szanse, ale Gruzini także starali się pokonać Wojciecha Szczęsnego.

Już na początku drugiej połowy biało - czerwonym udało się zdobyć gola. W 51. minucie Sebastian Mila dośrodkował z rzutu rożnego, Grzegorz Krychowiak odegrał piłkę głową do Kamila Glika a ten także strzałem głową zdobył gola.

Gruzini chcieli szybko odpowiedzieć, ale nie potrafili sforsować polskiej defensywy. W 71. minucie Polacy mieli rzut wolny. Maciej Rybus zagrał w pole karne, Glik trącił piłkę głową a do siatki Gruzji trafił Krychowiak.

Chwilę później było już 3:0 dla naszej kadry. W 73. minucie grający od początku meczu Sebastian Mila precyzyjnym strzałem odebrał Gruzinom ochotę do dalszej gry. Mila zszedł z boiska w 86. minucie gry a jego miejsce zajął Karol Linetty. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Arkadiusz Milik.

Złamania ręki doznał w tym spotkaniu Kamil Grosicki i będzie pauzował przez około trzy miesiące.

Gruzja - Polska 0:4 (0:0)

Bramki: Kamil Glik (51), Grzegorz Krychowiak (71), Sebastian Mila (73), Arkadiusz Milik (90).

Gruzja: Giorgi Loria - Ucza Łobzanidze, Solomon Kwerkwelia, Akaki Chubutia, Gija Grigaława - Murtaz Dauszwili, Guram Kaszia, Jano Ananidze (59' Tornike Okriaszwili), Dżaba Kankawa, Aleksander Kobachidze (88' Nika Dżalamidze) - Lewan Mczedlidze (68' Giorgi Czanturia).

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk - Kamil Grosicki (69' Maciej Rybus), Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (66' Tomasz Jodłowiec), Sebastian Mila (86' Karol Linetty) - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Polska jest liderem grupy D eliminacji mistrzostw świata z dorobkiem 10 punktów. Kolejny mecz kwalifikacji nasza kadra rozegra 29 marca na wyjeździe z Irlandią.

W innych spotkaniach naszej grupy Niemcy wygrały z Gibraltarem 4:0 a Szkocja pokonała Irlandię 1:0.

We wtorek w towarzyskim spotkaniu nasi piłkarze zmierzą się we Wrocławiu ze Szwajcarią. Początek o 20.45.