Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali w meczu na szczycie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-16 14:21 | Zmodyfikowano: 2014-11-16 14:22

Początek meczu należał do piłkarzy KGHM Zagłębia. Już w czwartej minucie Łukasz Piątek zagrał w pole karne do Arkadiusza Woźniaka, ale ten strzelił za słabo. Chwilę później Woźniak otrzymał dobre podanie od Krzysztofa Piątka, minął Jakuba Czerwińskiego i strzałem lewą nogą zdobył prowadzenie.

Zespół Piotra Stokowca grał agresywnie i konsekwentnie. W 19. minucie po błędzie obrony klubu z Niecieczy mocnym strzałem popisał się Krzysztof Piątek, ale dobrze interweniował Sebastian Nowak.

Później do głosu doszli piłkarze Termaliki. W 26. minucie Bartosz Kopacz został w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym, podobnie jak kilkadziesiąt sekund później Krzysztof Kaczmarczyk.

Gospodarze mieli dobrą okazję do wyrównania w 34. minucie, ale strzał Dariusza Jareckiego dobrze obronił Konrad Forenc. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Emila Drozdowicza minimalnie ponad bramką uderzał Adrian Paluchowski.

Zespół Termaliki wyrównał już w 48. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jareckiego piłkę do siatki skierował Czerwiński. W 54. minucie powinno być 2:1 dla gospodarzy, ale po strzale głową Kopacza świetnie interweniował Forenc. Po kolejnym rzucie rożnym dwie minuty później bliski zdobycia bramki był Drozdowicz.

W 58. minucie Mateusz Janeczko zagrał idealnie w pole karne do Kaczmarczyka, ale ten w idealnej sytuacji strzelił obok bramki. Kolejne minuty nie były już tak ciekawe a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć groźniejszej sytuacji pod bramką rywala.

W 76. minucie Dalibor Pleva dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale Jarecki uderzył bardzo niecelnie. Trzy minuty później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Bonecki. Lubinianie mieli swoją szansę w 82. minucie. Po dobrym dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego Krzysztof Piątek nie trafił jednak czysto w piłkę. Chwilę później Przybecki strzelał głową, ale w sam środek bramki.

Ostatecznie spotkanie na szczycie tabeli pierwszej ligi zakończyło się remisem 1:1.

Termalica Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Jakub Czerwiński 48 - Arkadiusz Woźniak 4

Termalica: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Bartosz Kopacz, Jakub Czerwiński, Dariusz Jarecki (88' Jakub Wróbel) - Dalibor Pleva, Krzysztof Kaczmarczyk, Mateusz Kopacz, Mateusz Janeczko (80' Dawid Kamiński) - Adrian Paluchowski (63' Peter Maslo), Emil Drozdowicz.

KGHM Zagłebie: Konrad Forenc - Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Jarosław Kubicki, Paweł Oleksy - Aleksander Kwiek (46' Miłosz Przybecki), Sebastian Bonecki, Łukasz Piątek, Arkadiusz Woźniak (81' Jarosław Jach), Dorde Cotra (86' Adrian Rakowski) - Krzysztof Piątek.