Jeden medal biało-czerwonych w ME U23 we Wrocławiu

Michał Hamburger/PAP | Utworzono: 2014-11-17 07:55

W niedzielę do powiększenia tego dorobku brakowało niewiele. Beata Pacuta (78 kg) dotarła w dobrym stylu do półfinału. Tam jednak "zatrzymała" ją Słowenka Klara Apotekar. Zawodniczka Czarnych Bytom miała jeszcze szansę na brąz, ale w decydującym starciu przegrała z Ukrainką Anastazją Turczyn.

W kategorii +78 kg startowała Anna Załęczna (Judo Toruń), ale swój udział w turnieju zakończyła już po pierwszej walce, którą przegrała przez ippon.

Wśród mężczyzn w wadze 90 kg Patryk Ciechomski (Jutrzenka Płock) zaczął od zwycięstwa nad reprezentantem Azerbejdżanu Firudinem Dadaszowem. Później poległ w pojedynku z Ukraińcem Witalijem Kowtunowem i odpadł z turnieju.

Lepiej poszło Kamilowi Niedzieli (AZS Gliwice), który dotarł do półfinału w wadze 100 kg. Tam jednak przegrał z Chorwatem Zlatko Kumricem, a w repasażach, w decydującej o brązowym medalu walce, pokonał go Portugalczyk Jorge Fonsec.

W wadze +100 kg gospodarze mieli dwóch zawodników. Damian Nasiadko (Wybrzeże Gdańsk) zakończył jednak udział w mistrzostwach w drugiej rundzie, zaś Kamil Grabowski (Czarni Bytom) miał szansę na podium. W repasażach najpierw wygrał, ale potem nie sprostał Rumunowi Danielowi Natei.

Polska reprezentacja MME zakończyła z jednym srebrnym medalem zdobytym przez Kiełbasińskiego i czterema piątymi lokatami, co dało 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. Pierwsze zajęła Rosja: 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.