Dolnośląscy szczypiorniści dziś na pożarcie? Grają z VIVE i Wisłą

| Utworzono: 2014-11-19 06:49 | Zmodyfikowano: 2014-11-19 06:50

O 18.00 na parkiet hali w Płocku wybiegnie drużyna z Lubina. Wisła to 7-krotny mistrz kraju, 10-krotny zdobywca Pucharu Polski, wielokrotny uczestnik europejskich pucharów. Drużyna, która zawsze walczy o najwyższe cele.

Do składu Nafciarzy powraca dziś Kamil Syprzak. Trwa natomiast konsultacja lekarska Miljana Pušicy, który od kilku dni zmaga się problemami zdrowotnymi. Jego występ w meczu z Zagłębiem jest wykluczony. Mimo osłabienia Wisła jest zdecydowanym faworytem. W składzie ma wielu reprezentantów swoich krajów. Wystarczy tu wymienić: Marcina Wicharego, Ivana Nikčevicia, Valentina Ghioneę, Mariusza Jurkiewicza czy Kamila Syprzaka.

Lubinianie grają w tym sezonie zmiennie. 3 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki – to ich bilans gier w Superlidze. O sile drużyny stanowi tercet Halilbegović-Przysiek-Stankiewicz, który zdobył już 126 bramek.

Równie trudne zadanie czeka piłkarzy z Głogowa. Chrobry o 18.30 rozpocznie dziś rywalizację w Kielcach z VIVE. Dolnoślązacy staną przed 11-krotnym mistrzem Polski i 11-krotnym zdobywcą krajowego pucharu.

Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa wystąpią dziś bez kontuzjowanych zawodników: Julena Aginagalde i Tobiasa Reichmanna oraz Tomasza Rosińskiego. Mimo sporych braków i tak w każdej konfrontacji w Polsce VIVE jest faworytem. Każdy inny wynik jak wysoka wygrana mistrzów kraju będzie sensacją.

Zespół z Głogowa zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli PGNiG Superligi. W dotychczasowych spotkaniach drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Przybylskiego odniosła trzy zwycięstwa i przegrała pięć meczów. Jeden raz padł remis. Zawodnicy drużyny z Głogowa zdobyli przez dziewięć kolejek 216 goli, tracąc przy tym 239 bramek.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.