Kalendarz biegacza. Oferta na kolejne dni grudnia

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-12-13 07:34 | Zmodyfikowano: 2014-12-13 07:37
A|A|A

We wtorek, 16 grudnia, drugi etap zawodów Wrocław Night O-Fight. Tym razem biegacze na orientację spotkają się w Zespole Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Powstańców Śląskich 210/218. Zawody zostaną rozegrane w Parku Południowym. Przygotowano pięć tras od rekreacyjnej po elitę. Ta pierwsza dla rodzin z dziećmi, ta ostatnia już dla wyczynowych biegaczy. Zapisy do biegu prowadzone są do niedzieli 14 grudnia. Cykl Wrocław Night O-Fight liczy pięć startów. Za każdym razem zawodnicy mogą zmieniać trudność trasy. Wtorkowe zawody rozgrywane będą między 18.00 a 20.30. Jak wygląda taki bieg?

W sobotę, 20 grudnia, na ruch na świeżym powietrzu zaprasza Parkrun. We Wrocławiu przy Jazie Opatowickim odbędzie się bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. Start o 9.00. Udział w biegu jest bezpłatny ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Bez względu na to, jakie ono jest. Akcja w całości organizowana jest przez wolontariuszy.

Do naszego kalendarza postanowiliśmy dziś włączyć także bieg narciarski. Trenerzy podkreślają, że taka forma ruchu dobrze wpływa na budowanie kondycji. Jeżeli aura pozwoli zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w rozpoczynającym się 20 grudnia cyklu trzech biegów narciarskich Jakuszycka Zadyszka 5-10-15. Organizatorem jest Stowarzyszenie Bieg Piastów. Pierwsze zawody w sobotę o godzinie 11.00. Na początek dystans 5 kilometrów. Obowiązuje bezwzględny limit czasowy ukończenia biegu – to 90 minut.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama