Życzenia, marzenia, cuda, cuda ogłaszają (PRZEGLĄD PRASY)

Wacław Sondej | Utworzono: 2014-12-24 08:10 | Zmodyfikowano: 2014-12-24 08:11
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Święty Mikołaj udziela wywiadu i mówi: "Jaki tam święty, dorabiam sobie do emerytury roznosząc prezenty!" Jeszcze bardziej jednak brutalnie, nieświątecznie, sprowadza nas na ziemię rysownik Gazety Wyborczej. Na obrazku jest Święta Rodzina, ale jeszcze w dwuosobowym składzie, Maryja z dużym brzuchem, w oddali widać już gwiazdę betlejemską, a pan doktor - to wyraźnie polski położnik - mówi tak: "Wszystko, co mogę, to zapisać panią na maj 2019 i życzyć państwu wesołych świąt!" Tak to się plecie.

Ta sama Gazeta Wyborcza jeszcze i przy wigilii trąca Adama Hofmana, sugerując, że prywatne pobyty w hotelach też rozliczał państwowo. Za to w świątecznych, redakcyjnych życzeniach, jakby nigdy nic, mówi do nas byśmy byli "nawzajem życzliwi, wolni od podejrzeń i zazdrości. Nie wszyscy muszą się kochać - wystarczy, by się szanowali". Pod tym przesłaniem podpisał się redaktor naczelny Adam Michnik.

Rzeczpospolita z kolei psuje wigilię marszałkowi. Tytuł: "Polacy nie chcą Sikorskiego". Okazuje się, że prawie 60% ankietowanych oczekuje dymisji marszałka Sejmu. Chyba trochę pychy w nim jest. A pycha, wśród siedmiu katechizmowych grzechów głównych jest na pierwszym miejscu. Gazeta Wrocławska rozmawia z księdzem Robertem Nęckim właśnie o grzechach głównych Polaków. Pychę odfajkowaliśmy. Chciwość - to chyba o madrytczykach. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu - a to ci historia - skąd twórcy pierwszego katechizmu, powstałego 452 lata temu wiedzieli, że jakaś posłanka będzie na sali plenarnej wtrajać sałatkę z łososiem?!

Inny ksiądz - biskup Tadeusz Pieronek życzy w Super Expressie politykom, by byli normalni. Ekscelencja chyba się zagalopował, bo teraz pod choinką mamy czas spełniania marzeń przy pomocy prezentów a ksiądz biskup wymaga cudu...

W dorocznym rankingu prasowych życzeń świątecznych, szczególnie szczerze i ciepło zabrzmiały mi te proste słowa, które ma na pierwszej stronie Gazeta Wrocławska. Cytuję:"Najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia pełnych miłości życzy redakcja Gazety Wrocławskiej oraz uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach, którzy przygotowali okładkę". Wszystkiego najlepszego, do usłyszenia się w sobotę...

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama