Sylwestrowe, i nie tylko, bieganie (KALENDARZ)

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-12-26 12:33 | Zmodyfikowano: 2014-12-26 12:35
A|A|A

W niedzielę, 28 grudnia, w Oławie odbędzie się charytatywny bieg, podczas którego będą zbierane pieniądze na rzecz Jakuba Sochackiego. Start o godzinie 10:00 z parkingu przy basenie Termy Jakuba. Wpisowe to dowolna kwota wrzucona do puszki. Po biegu rozlosowane zostaną wśród uczestników wejściówki do aquaparku Termy Jakuba oraz trzy darmowe starty w Zimnarze. Do pokonania około dwóch kilometrów. W razie gdy grupa będzie chciała pokonać większy dystans bieganie będzie można kontynuować. Zapisy na miejscu tuż przed startem.

Rok biegacze zakończą tradycyjnie w Trzebnicy. Rozegrany zostanie już 30. Uliczny Bieg Sylwestrowy. Do pokonania dystans 10 kilometrów. Zawody rozegrane zostaną 31 grudnia. Start w samo południe z ulicy Daszyńskiego. W tym roku aura biegaczy oszczędziła. Próba w mocno jesiennych warunkach, raczej bez śniegu, choć wg synoptyków możliwe ujemne temperatury. W ubiegłym roku w zawodach wystartowało ponad 1500 biegaczy. Biuro zawodów znajduje się w Hali Sportowej przy ul. Kościelnej 9. Czynne będzie w dniu zawodów od godziny 8.00 do godziny 11.30. Dzień wcześniej w godzinach 18.00-20.00. 30 grudnia odbędzie się I Sylwestrowy Bieg Rodzinny. Start o 9.00 ze skrzyżowania Daszyńskiego, Polnej i Sienkiewicza. Jak zmagania w Trzebnicy przebiegły w roku ubiegłym?

Nocą rok 2014 będzie można pożegnać w Szklarskiej Porębie. Odbędzie się tam Bieg Sylwestrowy 2014 /2015. Początek o 23.50 z Polany Jakuszczyckiej. Bieganie na nartach. Warunki mają temu pozwolić. Do pokonania 7,5 kilometra. Impreza ma charakter otwarty, prawo startu mają osoby zrzeszone i niezrzeszone. Uczestnicy do lat 18 muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. W zawodach może wciąć udział maksymalnie 150 osób.

Nowy rok biegacze będą mogli rozpocząć we Wrocławiu. Odbędzie się trzeci etap Grand Prix Wrocław CITY TRAIL. Start 3 stycznia o godzinie 11.00 w Lesie Osobowickim. Do pokonania 5 kilometrów. Zapisy do tej próby przyjmowane są do 31.12.2014. Zapisać się będzie można także w dniu biegu w biurze zawodów w godzinach 8.30-10.30. W kategorii OPEN nagrodą są puchary oraz nagrody rzeczowe lub finansowe dla 5 najlepszych zawodników. W kategorii wiekowej za zajęcie miejsc I-III nagrodą są również puchary, statuetki lub nagrody rzeczowe. Przeprowadzona zostanie również klasyfikacja drużynowa, a nagrodami dla trzech pierwszych drużyn będą puchary. Oprócz nagród dla najlepszych zawodników organizatorzy przewidują również wyróżnienie w postaci pamiątkowej statuetki oraz nagrody rzeczowej dla najstarszej zawodniczki oraz najstarszego zawodnika.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama