Młodzi narciarze rywalizują w Dusznikach-Zdroju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-02-01 10:14 | Zmodyfikowano: 2015-02-01 10:15

W sobotę w Dusznikach rozegrano - jedną z z najbardziej widowiskowych konkurencji narciarskich - biegi sprinterskie. W rywalizacji wzięło udział 235 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Dopisała pogoda, młodzi sportowcy rywalizowali w pięknej, zimowej scenerii i przy kilkustopniowym mrozie.

W młodszych kategoriach wiekowych liczyły się po prostu najlepsze czasy, juniorki i juniorzy kategorii E i D startowali tylko w jednym biegu. W kategorii junior D zwyciężył Karol Smajdor reprezentant klubu KS Jedność Nowy Sącz wygrywając na liczącej 1,3 km pętli z czasem 4:03,86. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej w tej kategorii, Grzegorz Zawada z MKS Istebna zajął tym razem 5 miejsce. W kategorii juniorka D pierwsze miejsce zajęła Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z czasem 4:02,92.

Zawodnicy i zawodniczki od kategorii C wzwyż najpierw brali udział w kwalifikacjach, ci z najlepszymi czasami przeszli do kolejnego etapu. W ćwierćfinałach, półfinałach i finałach biegacze rywalizowali już bark w bark. Dramatyczny przebieg miała zwłaszcza rywalizacja w kategorii junior B. W ścisłym finale na ostatniej prostej prowadził Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk, jednak gdy do mety miał już zaledwie kilka metrów, upadł. Zdołał go wyprzedzić Konrad Bil z MUKS Podkarpacie Jedlicze /SMS Szczyrk. Trzecie miejsce zajął Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba

W kategorii juniorka C najlepsza okazała się Klaudia Pytel z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk. Tuż za podium finiszowała Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba).

W niedzielę Jamrozowej Polanie odbędą się biegi ze startu wspólnego techniką dowolną.