Trzy punkty dla siatkarzy Cuprum Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-05 05:49

Początek meczu był wyrównany, a gra toczyła się systemem punkt za punkt. Zespół Cuprum wyszedł na prowadzenie 10:8, ale kolejne akcje należały do AZSu, który wygrywał 14:11. Wówczas zastępujący Gheorghe Cretu Paweł Szabelski poprosił o czas, po którym zespół z Lubina zdołał doprowadzić do remisu. Później dzięki dobrej grze w bloku zespół Cuprum wyszedł na prowadzenie. Gospodarze zdołali wyrównać na 23:23, ale dwie ostatnie akcje tej partii zakończyły się punktami dla Cuprum.

Drugi set był także wyrównany, a żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi. Tak było aż do wyniku 20:20. Końcówka należała już zdecydowanie do Cuprum. Lubinianie zdobyli 5 punktów a stracili tylko 1 i pewnie wygrali 25:21.

W trzeciej partii przebudzili się gospodarze. Po wyrównanym początku na drugiej przerwie technicznej wygrywali 16:13. Później tę przewagę powiększyli do 21:16 i nie pozwolili już sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie triumfowali w tej partii 25:21.

Czwarty set należał ponownie do Cuprum. Zespół z Lubina dzięki dobrej zagrywce wyszedł na prowadzenie 11:8. AZS wyrównał, ale kolejne akcje w meczu należały do beniaminka PLus Ligi. Przy stanie 19:13 dla Cuprum wszystko było już niemal rozstrzygnięte. Ostatecznie drużyna z Lubina wygrałą tego seta do 20 i cały mecz 3:1.

AZS Częstochowa - Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 20:25)

AZS: Udrys, De Amo, Szymura, Janeczek, Samica, Przybyła, Stańczak (libero) oraz Napiórkowski, Buczek, Khilko.

Cuprum: Borovnjak, Trommel, Paszycki, Kadziewicz, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Michalski, Kryś.