Kolejna odsłona line-upu Colours of Ostrava 2015

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-02-07 08:00
A|A|A

Poznajcie kolejnych artystów, którzy uświetnią lipcową muzyczną ucztę w Ostrawie! The Cinematic Orchestra to brytyjska grupa z genialnym Jasonem Swinscoem na czele, która powraca do koncertowej aktywności! Zespół już od pierwszego wydawnictwa imponował magiczną atmosferą utworów i niesamowitą muzyczną erudycją. Umiejętne połączenie klasycznych instrumentów z elektronicznymi samplami, tworzy kombinację oscylującą wokół nu jazzu i downtempo.

José González - jego pięknie i proste brzmienie składa się z ciepłego wokalu z akompaniamentu gitary akustycznej. Artysta tworzy muzykę na pograniczu delikatnego folku i indie rocka, a jego ostatnie wydawnictwa utrzymane były w stylu amerykańskiej alternatywy. 17 lutego ukaże się najnowszy krążek muzyka. Album, zatytułowany "Vestiges & Claws", został w całości zrealizowany przez Gonzaleza, a na żywo posłuchamy go już w lipcu w Ostrawie!

The Dumplings są pierwszym polskim akcentem podczas Colours of Ostrava 2015! Duet nastolatków szturmem zdobył polską scenę muzyki alternatywnej. Okrzyknięci najgłośniejszym debiutem 2014 roku. Justyna i Kuba, czyli para przyjaciół z Zabrza, pracują obecnie nad drugim albumem. Eksperymentują z elektroniką, indie rockiem i akustycznymi brzmieniami. Pomimo iż są jednym z najmłodszych polskich odkryć ostatnich lat, doskonale wiedzą czego chcą i mówią w prosty sposób o rzeczach niezwykłych.

Pod koniec 2014 roku poznaliśmy pierwszych potwierdzonych artystów czternastej edycji! Mika, Caribou i Swans to pierwsi headlinerzy, a za nimi: Caravan Palace, Sly & Robbie meet Nils Petter Molvaer, Black Strobe, The Mispers, Choir of Young Believers, a przed nami kolejne ogłoszenia!

Podczas zeszłorocznej, trzynastej edycji w Ostrawie bawiła się rekordowa liczba ponad 40 tysięcy uczestników! W listopadzie festiwal Colours of Ostrava – wielokrotnie nagradzany do tej pory m.in. przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) – został zakwalifikowany do ścisłego finału prestiżowej nagrody Festival Awards w kategorii Best Major European Festival, a wszystko dzięki głosom fanów z całej Europy.

www.colours.pl
www.facebook.com/ColoursPL
www.twitter.com/colours_pl
www.joyStore.pl/colours

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama