Wyjątkowa Martha Argerich

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-02-14 14:09 | Zmodyfikowano: 2015-02-14 14:10
A|A|A

Nakładem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina ukazała się płyta z zapisem koncertu, na którym Martha Argerich - niegdysiejsza laureatka Konkursu Chopinowskiego i jurorka tego prestiżowego wydarzenia - gra I Koncert fortepianowy C-dur, op.15, Ludwiga van Beethovena. Po raz pierwszy w swojej karierze zdecydowała się na wykonanie na instrumencie historycznym: fortepianie firmy Erard z 1849 roku. 

Dla Marthy Argerich Beethovenowska jedynka to utwór być może najważniejszy. Pierwszy raz zagrała go publicznie w wieku 7 lat. Zarejestrowany na DVD koncert odbył się w Warszawie, w studiu Polskiego Radia, podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa. Pianistce towarzyszyła Orkiestra XVIII Wieku pod dyrekcją Fransa Brüggena.

Na płycie znajduje się również dokument pt. Sekret Orkiestry, portret Maestro Fransa Brüggena i stworzonej przez niego Orkiestry XVIII wieku.

Konkurs, w którym można wygrać egzemplarze DVD Marthy Argerich i Fransa Brüggena w Wieczorze z Kulturą w Radiu Wrocław Kultura w czwartek 19.02. Audycja zaczyna się kilka minut po 19. 

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama