Wygrana Zagłębia Lubin, porażka KPRu Jelenia Góra

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-15 20:47 | Zmodyfikowano: 2015-02-15 20:48

Zagłębie nie bez trudu pokonało zamykającą tabelę Nielbę Wągrowiec. Goście rozpoczęli od prowadzenia 4:0 i nie zamierzali łatwo się poddać. Lubinianie niemal przez całą pierwszą połowę gonili wynik, by wreszcie w trzydziestej minucie prowadzić 15:13.

To jednak nie załamało Nielby. Na piętnaście minut przed końcem zespół Jerzego Szafrańca prowadził już tylko 22:21. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 27:24, ale goście walczyli do końca. Ostatecznie po nerwowych ostatnich sekundach Zagłębie wygrało ten mecz 30:29.

Skazywane na porażkę zawodniczki KPRu dzielnie walczyły w Szczecinie z Pogonią. Po 10. minutach prowadziły 6:4, później gospodynie zdołały odskoczyć, ale finisz KPRu w pierwszej połowie był bardzo dobry i po 30. minutach mieliśmy remis 17:17.

W drugiej części meczu Pogoń zdołała uzyskać prowadzenie, które systematycznie powiększała. W 40. minucie wygrywała 24:2 a dziesięć minut później już 32:25. W tym momencie było wiadomo, że ambitny zespół KPRu nie zdobędzie punktów. Ostatecznie jeleniogórzanki przegrały to spotkanie 30:36.