Wrocławski tyczkarz z trzecim wynikiem w Europie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-02-16 15:08 | Zmodyfikowano: 2015-02-16 15:09
A|A|A

fot. Facebook

Dla podopiecznego Dariusza Łosia to nowy rekord życiowy. To także trzeci rezultat w tabelach europejskich w tym roku. Robert Sobera zajął w Berlinie drugie miejsce. Polaka wyprzedził jedynie rekordzista świata Renaud Lavillenie. Francuz wygrał z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 6.02. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został rekordzista Polski w skoku o tyczce i posiadacz drugiego obecnie rezultatu (5.87) w Europie - Piotr Lisek.

24-letni Sobera do tej pory największe sukcesy odnosił w rywalizacji młodzieżowej. Był wicemistrzem Europy, a na MŚ juniorów zajął czwarte miejsce. W ubiegłorocznych halowych mistrzostwach świata seniorów zawodnik AZS AWF Wrocław zajął w Sopocie szóste miejsce (5.65).

Wysoka forma wrocławskiego tyczkarza - to dobry prognostyk przed halowymi ME, które 5.03 rozpoczną się w Pradze. Sobera, podobnie jak Lisek, już wcześniej zapewnił sobie udział w tych zawodach. Trzecim polskim tyczkarzem, który ma szansę wystartować w czeskiej stolicy - jest Paweł Wojciechowski. Mistrz świata z 2011 r. o minimum kwalifikacyjne będzie walczyć podczas mityngu Pedros Cup w Łodzi.

Ostatni medal dla Polski w męskiej tyczce na HME zdobył Mirosław Chmara, który w 1989 roku wywalczył brąz w Hadze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama