Światowid klasycznie - w kwartecie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-02-20 16:35 | Zmodyfikowano: 2015-02-20 16:35
A|A|A

Agata Francuz - I skrzypce
Studentka I roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Prof. Jarosława Pietrzaka. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K i A. Szafranków w Rybniku. Koncertuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, m. in. I Culture Orquestra.

Paulina Bujok - II skrzypce
Studentka III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec Prof. zw. Krzysztofa Bruczkowskiego. Jest absolwentką POSM im. F. Chopina w Krakowie. Koncertowała z orkiestrami oraz z zespołami kameralnymi w kraju jak i za granicą, m. in. w krajach Beneluxu, Francji i Niemczech.

Agnieszka Żyniewicz - altówka
Studentka III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Michała Mickera. Występowała na wielu koncertach w kraju i za granicą z orkiestrami symfonicznymi jak i kameralnymi.

Filip Szkopek - wiolonczela
Student III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Prof. Lidii Grzanki- Urbaniak. Laureat wielu konkursów wiolonczelowych w kraju i za granicą.

w programie: Dimitr Szostakowicz - String Quartet no. 9 op. 117, Eugene Ysaye - Sonata no. 3 "Ballada" op. 27

Światowid Klasycznie – W KWARTECIE
24 lutego 2015 r godz. 18.30
wstęp 8 zł/z kartą seniora 5 zł

Autorka tworzy obrazy z dominantą chłodnych tonów, nastrojowe, pełne harmonii i wysmakowanych kolorystycznych zestawień . Ich głównym tematem jest kobieta wpisana w surrealistyczny pejzaż. Niektórzy krytycy mówią o niej malarka lirycznego świata kobiet oraz ich nieodgadnionych wnętrz, ale fascynacją artystki jest także sam ruch - wirujące spódnice tancerek, nieustająca zmiana i wzajemnie przenikanie się faktur, kolorów, kształtów wprowadza w obrazy element niepokoju i tajemniczości. Inną pasją artystki jest bursztyn. Jako członek Stowarzyszenia „ Bursztynowa planeta JANTAR" uczestniczy w targach i konferencjach bursztynniczych, lecz bursztyn bywa także inspiracją jej prac.

Małgorzata Rynarzewska - absolwentka Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. W swoim bogatym dorobku artystycznym zajmowała się malarstwem, tkaniną artystyczną i projektowaniem mody, ale też scenografią (m.in. w Teatrze Polskim w Poznaniu). Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, a także prowadzi zajęcia malarskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jej prace pokazywane były na kilkudziesięciu wystawach m in w Galerii Nowa w Poznaniu, Domu Polskim POLONICUM w Berlinie, Galerii "Arti Do Tuum" w Krakowie, Cafe del Arte (Krzywy Domek) w Sopocie, czy ART STUDIO Richmond Londyn oraz znajdują się w kolekcjach w Polsce jak i zagranicą (Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria).

Liryczny świat kobiety...
MAŁGORZATA RYNARZEWSKA - MALARSTWO
wernisaż 27 lutego 2015 r. godz. 18.00, wstęp wolny
wystawa czynna do 20 marca 2015 r.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama