Siatkarze Cuprum pewnie wygrali z Jastrzębskim Węglem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-25 22:49

W ostatniej kolejce obie drużyny spotkały się w lidze i górą był zespół Cuprum, który wygrał w Jastrzębiu 3:2.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany i długo żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. Gdy po drugiej przerwie technicznej drużyna z Jastrzębia uzyskała trzy punkty przewagi o czas poprosił trener Gheorghe Cretu. Jego zespół zdołał doprowadzić do remisu i wygrać walkę na przewagi dzięki świetnym akcjom Szymona Romacia.

Drugi set zespół Cuprum rozpoczął od prowadzenia 5:1. Lubinianie odskakiwali od rywali, ale w kolejnych akcjach błyskawicznie tracili przewagę. W końcówce gospodarze prowadzili różnicą pięciu punktów, ale Jastrzębski doskoczył na zaledwie jedno oczko. Końcówka ponownie należała do zespolu z Lubina, który triumfował 25:22.

W trzeciej partii górą długo był zespół Jastrzębia. Ciężar zdobywania punktów wzięli jednak na siebie Szymon Romać i Jeroen Trommel. Ich dobra gra poparta niezłą dyspozycją libero Pawła Ruska spowodowała, że w decydujących fragmentach seta znów lepsi byli gospodarze, którzy wygrali tę partię do 22 i cały mecz 3:0.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw Cuprum prowadzi 1:0. W sobotę i ewentualnie w niedzielę drużyny zmierzą się znów - tym razem w Jastrzębiu.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:22, 25:22)

Cuprum: Borovnjak, Trommel, Łomacz, Kadziewicz, Paszycki, Romać, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz.

Jastrzębski: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Czarnowski, Popiwczak, Malinowski, Filippov.