Sprzedaż fabryki Fagor Mastercook znowu zagrożona?

| Utworzono: 2015-02-26 13:43 | Zmodyfikowano: 2015-02-26 13:43
A|A|A

fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

Jednak sąd najwyższy. Wrocławska sąd apelacyjny skieruje do Warszawy wniosek wierzycieli wrocławskiej Fabryki Fagor Mastercook. Ci nie chcą aby sprawą upadłego zakładu zajmowali się wrocławscy sędziowie. Oznacza to zamrożenie sprzedaży fabryki na co najmniej kilka miesięcy.

W praktyce oznacza to wycofanie się jedynego inwestora. Bosch, który jest gotów zapłacić za zakład 90 mln złotych, oficjalnie zapowiedział, że jeśli zatwierdzona przez radę wierzycieli i sąd umowa nie zostanie podpisana do połowy kwietnia, wycofuje się z transakcji. I tak najpewniej się stanie, bo sąd apelacyjny ma związane ręce. Nie możemy rozstrzygać we własnej sprawie - mówi rzeczniczka apelacji Małgorzata Lamparska. Głos musi więc zabrać sąd najwyższy i wcześniej nikt nie będzie mógł wpłynąć na syndyk, która jest przeciwna sprzedaży fabryki Boschowi. Jej zdaniem 90 mln złotych i gwarancja zatrudnienia połowy załogi to zdecydowanie za mało. Klincz w praktyce oznacza likwidację fabryki i zwolnienie 800 pracowników.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Janek
2015-03-02 13:47:25
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
ciekawy materiał.... całe szczęście, że poszło to do Sądu Najwyższego, bo jest jeszcze szansa na ratunek.... zobaczcie jak nas BSH rolowało ! wejdź na http:// fagor . info . pl
~zlodziej
2015-02-28 13:35:59
z adresu IP: (84.39.xxx.xxx)
Ocena: 0
Podobno pod koniec kwietnia w fabryce trzeba wymienić instalacje.... Na szczęście jai mój przyjaciel Krzyś jestesmy na to przygotowani. Założyliśmy firmę pajacyk. fakturka czeka tylko na podpis prosiaczka i przykro mi ale klapouszki moje wypłaty nie bedzie...
~historia lubi sie powtarz
2015-02-27 11:10:23
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: -3
kasa się liczy nie ludzie, tak jest teraz. Owszem, oferta 90mln jest za niska na wartość majątku firmy, tylko że to ile cośjest wyceniane, a ile ktoś chce dać to różne sprawy. Jeśli oni liczą że wyprzedadzą majątek do ostatniej śrubki to się mylą, część parku maszynowego i ogólnie sprzetu pójdzie na złom, bo nie będzie chętnych. Ale wiadomo, częśc się sprzeda, tereny się wydzierżawi lub sprzeda pod deweloperkę dla kolejnych słoików i będzie kasa na spłacenie wierzycieli i coś tam się zawsze przytuli.. A że ludzie przez to stracą pracę? eh, co tam, ważne przecież że ze sprzedaży bedzie kasa na zapłacenie ich zaległych pensji, nie? A co potem, w przyszłości? kogo to, prawda?
~TAURUS
2015-02-27 07:09:27
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 4
W Polsce rolą syndyka jest rozwalenie zakładu a nie naprawa. Od samego początku pisałem wam o porcelanie Książ. Scenariusz identyczny. Przecież jak by sprzedała zakład to kto da jej 20 tys. zeta za miesiąc grania w ch..a.
~Natalka
2015-02-26 22:11:26
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moja mama płacze co dnia ma prawie 50 lat gdzie pójdzie ? Na bruk nikt się Ne martwił kpinq
~arturro
2015-02-26 22:10:34
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dokładnie szkoda ze tyle pracowaliśmy lat na renomę a u ktoś w jednej chwili zepsuł wszystko
~Domink
2015-02-26 22:09:47
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Żal zżal mi tego zakładu to moje drugie życie
~Mariola
2015-02-26 22:09:15
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: -5
A ja lubiłam ta prace ale cóż trzeba było iść do przodu z duchem czasu młoda jestem mam mgr
~Waldek
2015-02-26 22:08:10
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 4
Płakać się chce ze trzeba odejść fajni ludzie praca naprawdę fajna ale cóż jakby ktoś tego nie zepsuł to nie byłaby Polska
~kaparyn
2015-02-26 22:07:00
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Smacznego jajka miła pani oby pani kiedyś nie miała takich świat jak my od dwóch lat bo dobro wraca do człowieka i przykrości tez wracają a pani nam dużo przykrości zrobila
~Seweryn
2015-02-26 22:05:33
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ha ha śmiechu warte chcą ratować coś co już nie jest do ratowania gratuluję pani.Smacznego jajka
~walenty
2015-02-26 22:04:19
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kpina dajcie odprawy i robią co chceta
~sexy plexi
2015-02-26 22:03:42
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
Śmiechu warte tylko w Polsce takie olewawcze traktowanie ludzi
~daga
2015-02-26 22:02:49
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: -6
A pies ich drapal ja juz mam nowa prace mogą zaorac nawet już teraz fagor a dość nerwów mi zjadły działania pani syndyk
~kab
2015-02-26 18:52:02
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Sad Najwyzszy to nazwa wlasna, wiec z duzych liter.
~Fred z branzy
2015-02-26 17:31:28
z adresu IP: (46.115.xxx.xxx)
Ocena: -4
Jest szansa na lepszego inwestora niz Bosch...
~Hmmm
2015-02-26 15:10:25
z adresu IP: (194.147.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nikomu źle nie życzę ale daj jej Boże jak najgorzej :(
~Kubuś Puchatek
2015-02-26 14:14:46
z adresu IP: (178.180.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tygrysek dopnie dzieła:( A co tygryski lubią najbardziej? Brykać i...