Piłkarze ręczni z Lubina odpadli z Pucharu Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-11 22:31

Lubinianie dotrzymywali kroku faworyzowanym gospodarzom tylko w początkowych fragmentach spotkania. Dzięki dobrej postawie Jurija Szamrylo w bramce gościom udało się zniwelować 3-bramkową stratę z początku meczu i Górnik prowadził tylko 5:4.

Wynik "na styku" utrzymywał się tylko przez chwilę. Gospodarze szybko odskoczyli na 4 bramki, by w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy podwoić przewagę. Do przerwy podopieczni Jerzego Szafrańca przegrywali w Zabrzu już 10 :18.

Trzy trafienia z rzędu szczypiornistów Górnika na otwarciu drugiej połowy pozbawiły praktycznie ekipę z Lubina resztek złudzeń. Uspokojeni wysoki prowadzeniem gospodarze nie forsowali już tempa i długo rozgrywali piłkę w ataku pozycyjnym. Dobra gra w obronie gospodarzy nie pozwoliła lubinianom na zbliżenie się do rywala na mniej niż siedem bramek. Taką też różnicą na korzyść gospodarzy zakończyło się to spotkanie.

Górnik po drugim zwycięstwie nad Zagłębiem awansował do turnieju Final Four Pucharu Polski, w którym zagrają także piłkarze ręczni Azotów Puławy, Vive Kielce i Wisły Płock.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 32:25 (18:10)

Górnik: Kicki, Kornecki, Suchowicz - Niedośpiał, Daćko, Orzechowski, Gromyko, Kuchczyński, Kubisztal, Jurasik, Bushkov, Tatarincew, Tomczak, Niewrzawa, Twardo.

Zagłębie: Shamrylo, Małecki, Wiącek - Michałów, Stankiewicz, Gumiński, Przysiek, Kużdeba, Marciniak, Macharashvili, Szymyślik, Halilbegović, Wolski, Paluch, Czuwara, Nowakowski.