Koszykarki Ślęzy odpadają z play-off po ambitnej walce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-03-20 19:42 | Zmodyfikowano: 2015-03-20 19:45

Ślęza zostawiła na parkiecie sporo serca. W połowie pierwszej kwarty po udanym wejściu pod kosz Agnieszki Śnieżek, wrocławianki doprowadziły do remisu 9:9. Na niecałe trzy minuty przed końcem inauguracyjnej odsłony udało się nawet wyjść na prowadzenie. Z półdystansu w przeciągu 47 sekund trafiały kolejno - Magdalena Leciejewska, Adrianne Ross i Jhasmin Player i było 15:11 dla zespołu gospodarzy. Reakcja trenera Wisły była natychmiastowa. Stefan Svitek poprosił o czas, ale Ślęza nie zamierzała oddawać przewagi. Wrocławianki wygrały pierwszą kwartę 17:15.

Zapach niespodzianki w hali przy Chełmońskiego, Wisła wywietrzyła już jednak w kolejnej części meczu. Przez pierwsze 5 i pół minuty drugiej kwarty, krakowianki przeprowadziły serię 15:4 i odwróciły losy spotkania. Ślęza przegrywała wtedy 21:30. Motorem napędowym rywalek byłą Gintare Petronyte, która podczas wspomnianej passy zdobyła 9 punktów. Litwinka w całej kwarcie miała ich 11. Ostatni celny rzut w pierwszej połowie na sześć sekund przed końcem oddała Adrianne Ross zmniejszając straty wrocławianek do wyniku 31:37.

Po powrocie z szatni mecz nadal toczył się pod dyktando Wisły. Krakowianki utrzymywały przewagę. Po pięciu minutach trzeciej kwarty, Ślęza była gorsza 37:48. Dla gości, z półdystansu celnie rzuciła wtedy dla gości Allie Quigley. Rywalki trzymały ten dystans, a nawet minimalnie ją podwyższyły. Trafienie Farhiya Abdi w końcówce tej odsłony sprawiło, że wrocławianki miały już 12 punktów straty do Wisły. Po trzech kwartach Ślęza przegrywała 44:56.

W ostatniej odsłonie pojawił się jeszcze nadzieja na chociażby wyrównaną końcówkę. Ślęza zaczęła czwartą kwartę od serii 6:0 (punkty Pauliny Pawlak, Adrianne Ross i Jhasim Player). Zespół gospodarzy przez 3 minuty i 51 sekund trzymał rywalki bez punkty. Dłużej trwała passa bez celnego rzutu z gry Wisły. Przerwała ją dopiero na niespełna pięć minut przed końcem Courtney Vandersloot. Wtedy Ślęza przegrywała 52:61. Wrocławianki walczyły ambitnie, ale ostatecznie schodziły z parkietu pokonane - 59:69 i przegrały całą serię 0:2.