Brave Kids po raz drugi w Wałbrzychu

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-04-08 16:47 | Zmodyfikowano: 2015-04-08 16:49
A|A|A

mat. prasowe

Chcesz gościć w swoim domu najodważniejsze dzieci świata? Startuje projekt Brave Kids 2015 w Wałbrzychu. Przyjdź na spotkanie informacyjne 11 kwietnia i dowiedz się więcej!

Jak zostać polską rodziną najodważniejszych dzieci świata? Należy przyjść 11 kwietnia na spotkanie informacyjne do Hotelu Maria przy ul. Wrocławskiej 134b w Wałbrzychu, o godz. 16:00. Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji. Będzie można spotkać się także z rodzinami, które gościły już dzieci w ubiegłym roku. Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie. (fot. Ricardo Moraes)

– W 2014 roku projekt Brave Kids debiutował w Wałbrzychu, ale jego przebieg przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Młodzi artyści, którzy przyjeżdżają do nas w ramach tego przedsięwzięcia, są niezwykli: bardzo otwarci, utalentowani i ciekawi świata. Wszyscy, którzy uczestniczyli w projekcie, zebrali mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Cieszymy się, że znów ta przygoda się zaczyna – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.

Rodziny, które gościły dzieci w ramach Brave Kids, podkreślają, że ten projekt niesamowicie wciąga. Pobyt młodych artystów porównują do podróży, która jest wspaniałym doświadczeniem także dla polskich dzieci.

– Po dwóch tygodniach miałam wrażenie, że dostaliśmy od naszych gości więcej niż im daliśmy. Mnóstwo pozytywnej energii, czas wypełniony rozmowami, zabawami, tańcami w domu. Niezwykłe przeżycie – mówi Katarzyna Warbownik-Urbańska z Wałbrzycha, której rodzina w zeszłym roku gościła dwóch chłopców z Zimbabwe.

Brave Kids 2015 to 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

Spotkanie informacyjne to także doskonała okazja, aby przyłączyć się do projektu w roli wolontariusza. W 2015 roku Brave Kids potrwa od 20 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, Wrocławiu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu. Rodziny będą gościć dzieci w swoich domach przez dwa tygodnie (od 20 czerwca do 3 lipca).

Spotkanie organizacyjne – Brave Kids w Wałbrzychu
11 kwietnia 2015 r., godz. 16:00
Hotel Maria, ul. Wrocławska 134b
Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha!

Chcesz dołączyć do Brave Kids, ale nie możesz przyjść na spotkanie? Skontaktuj się z koordynatorką projektu w Wałbrzychu:
Magdalena Sawicka
bravekids.walbrzych@bravefestival.pl
(+ 48) 666 125 446

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama