Pomóżmy Haiti bawiąc się

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2010-02-24 16:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Projekt o nazwie UNIROTA-Haiti organizują Polskie Kluby Rotaract - część Rotary International - wraz z Polskim Komitetem Narodowym UNICEFu.

Formuła zabawy połączonej ze zbiórką pieniędzy dla potrzebujących sprawdziła się już na początku 2005 roku, kiedy to Rotaract wspólnie z UNICEFem zbierały fundusze na rzecz dzieci z rejonów dotkniętych Tsunami w Azji. Wtedy udało się zebrać 25 000 PLN, co pozwoliło na zakup 6 000 szczepionek przeciwko odrze. O zainteresowaniu akcją może świadczyć nie tylko zebrana kwota, ale również fakt, że kluby zaangażowane w akcje, mimo że odbyła się ona w środku tygodnia, odnotowały większą frekwencję niż w weekendy.

Celem czwartkowej akcji jest zbiórka funduszy, które za pośrednictwem biura UNICEFu na Haiti zostaną przekazane na pomoc dzieciom, które przeżyły ostatnie tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi.

Sytuacja dzieci na Haiti już przed trzęsieniem ziemi była bardzo trudna. Haiti to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, często nawiedzany przez katastrofy naturalne, który nadal boryka się ze skutkami wielu lat przemocy, niestabilności i braku bezpieczeństwa. Dostęp do podstawowych usług jest bardzo ograniczony, a im biedniejsze dziecko, tym mniej jego praw jest respektowanych. Wciąż zbyt wiele dzieci i kobiet na Haiti każdego dnia musi walczyć o zapewnienie podstawowych potrzeb takich jak wyżywienie, czysta woda, edukacja i ochrona przed przemocą. Haiti to także jeden z najgęściej zaludnionych krajów na świecie, co przyczynia się do szybkiego rozprzestrzeniania się chorób i epidemii.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy i wsparcia akcji.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.