Leszek Miller: Wciąż jest wsparcie dla Magdaleny Ogórek

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-04-26 08:05 | Zmodyfikowano: 2015-04-21 08:05
A|A|A

Zdjęcia L. Millera: Adrian Grycuk/Wikipedia. Zdjęcia M. Ogórek: Facebook

Sojusz Lewicy Demokratycznej silny jak nigdy, czy może jest to walka o przetrwanie? Kandydatka SLD na prezydenta, Magdalena Ogórek w ostatnich sondażach znajduje się na ostatnich miejscach. Do tego dochodzą informacje o rozczarowaniu jej kampanią w szeregach sojuszu. Jak jest naprawdę?

Rozmowa Radia Wrocław z Leszkiem Millerem:

- Wspieramy Magdalenę Ogórek w kampanii prezydenckiej i nic w tej sprawie się nie zmienia -mówi Radiu Wrocław szef SLD, Leszek Miller. Jak podkreśla, ataki na jedyną kobietę wśród 11 kandydatów na prezydenta Polski to wynik strachu przed jej dobrym programem i dobrym wynikiem. Jednak w ostatnich sondażach poparcie dla Magdaleny Ogórek to jedynie 4 proc. Leszek Miller zaznacza, że SLD wspiera kandydatkę, ale niczego jej nie narzuca:

Miller jest przekonany, że dojdzie do drugiej tury w wyborach prezydenckich w Polsce. Nie chciał jednak powiedzieć, kto z kim powalczy. Na pewno jedną z osób będzie Magdalena Ogórek - kończył szef Sojuszu.

A co słychać w regionie? Dolnośląski Sojusz Lewicy Demokratycznej ma mniej radnych w sejmiku i stracił miejsce w koalicji rządzącej w regionie - w partii nie brakuje konfliktów, ale działacze zapewniają, że zaczynają już powoli rozmawiać o wyborach parlamentarnych. Marzą o kilku mandatach posłów. Miller wierzy w sukces, ale nie chce jeszcze rozmawiać o miejscach na listach. Zapewnia też, że szorstka przyjaźń między szefem Sojuszu w regionie, Radosławem Mołoniem a Markiem Dyduchem to już przeszłość:

REKLAMA
Reklama