Znakomita jazda kolarzy CCC Sprandi w Tour of Croatia

Robert Skrzyński mat. prasowe | Utworzono: 2015-04-23 06:51 | Zmodyfikowano: 2015-04-23 06:51

Świetnie spisali się kolarze CCC Sprandi Polkowice na pierwszym etapie wyścigu Dookoła Chorwacji. Zwyciężył Słoweniec Grega Bole, a drugie miejsce zajął Maciej Paterski. Trzeci był Słoweniec Marko Kump.

Bole i Paterski wjechali na ostatni kilometr na pierwszych dwóch pozycjach i utrzymali je do samej mety. Na ostrych zakrętach i śliskim asfalcie kilku kolarzy jadących za nimi upadło. Duet z polkowickiej ekipy wjechał jednak bezpiecznie na finałową prostą. Bole jako pierwszy przeciął kreskę, a Paterski zameldował się tuż za nim.

Dla Gregi Bole był to już szósty w tym roku wyścig, w którym zajął lokatę w pierwszej piątce, ale pierwszy, w którym zwyciężył.

Dzisiejsze zwycięstwo to w dużej mierze zasługa moich kolegów z drużyny. Kontrolowaliśmy sytuację przez większość wyścigu, a ostatnie 20 kilometrów jechaliśmy całą drużyną na czele peletonu. Dzięki temu przystąpiłem do finałowego sprintu na komfortowej pozycji. Końcowe metry były dosyć groźne, kręte i śliskie. Kilku zawodników upadło, ale dzięki temu, że razem z Maćkiem Paterskim wchodziliśmy w zakręty na pierwszych dwóch pozycjach, udało się uniknąć kraksy i odnieść zwycięstwo. Jest to dla mnie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i na pewno dodaje mi dodatkowej motywacji i pewności siebie – powiedział na mecie Grega Bole.

Dziś kolarzy czeka etap z Šibenika do Zadaru, o długości 180 km.