Maciej Paterski wygrał kolarski wyścig Tour of Croatia

Robert Skrzyński mat. prasowe | Utworzono: 2015-04-27 06:47 | Zmodyfikowano: 2015-04-27 11:03

Maciej Paterski świetnie spisał się w wyścigu Tour of Croatia. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice wygrał ostatni etap i całą imprezę. Dobrze pojechali także inni zawodnicy CCC, dzięki czemu zespół triumfował w klasyfikacji generalnej.

Ostatni etap liczył 177 kilometrów i kończył się rundami po ulicach Zagrzebia. Po wcześniejszych ucieczkach, które zostały zlikwidowane przez peleton, a brukowanych, krętych rundach w Zagrzebiu doszło do kolejnych akcji i z przodu uformowała się 8-osobowej grupka – a w niej m. in. lider wyścigu Maciej Paterski, a także Marek Rutkiewicz i Grega Bole.

Paterski po raz drugi w tym wyścigu okazał się najlepszy na mecie, zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na mecie wyprzedził Austriaka wyprzedził Felixa Groschartnera i Romana Maikina z Rosji. Na 7. i 8. pozycji finiszowali Marek Rutkiewicz i Grega Bole.

Maciej Paterski obronił pozycję lidera wyścigu i został triumfatorem Tour of Croatia. Wygrał także klasyfikację punktową oraz górską. Grupa CCC Sprandi Polkowice wygrała klasyfikację drużynową, a czterech jej kolarzy, poza Paterskim, zakończyło zmagania w pierwszej „10".