Dolnośląskie trójmiasto z drogą rowerową

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-05-07 11:27 | Zmodyfikowano: 2015-05-07 11:31
A|A|A

fot. Michał Wyszowski (Radio Wrocław)

Trójmiasto: Dzierżoniów – Pieszyce – Bielawa zostanie połączone trasą rowerową. Właśnie rozpoczął się remont ostatniego odcinka. Droga powiatowa zostanie poszerzona, pojawią się chodniki oraz nowe oświetlenie. W tym roku zostanie zrobiony pierwszy etap, od Pieszyc do granic Bielawy. Starosta Janusz Guzdek mówi, że to będzie jedna z najładniejszych tras rowerowych w regionie:

Remont jest możliwy dzięki dotacji w ramach programu tzw. schetynówek. Swój wkład dołożyły także samorządy obu miejscowości.

Na razie obowiązuje tam ruch wahadłowy, w wakacje zostanie wyznaczony objazd. Starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek podkreśla, że droga jest w tak fatalnym stanie, że remont po prostu był koniecznością:

Cała inwestycja pochłonie prawie 6 mln zł i potrwa do połowy listopada. Powiat dzierżoniowski pozyskał na ten cel dotację ze „schetynówek" w wysokości blisko 3 mln zł. Zadanie wspierają także: gmina Pieszyce kwotą 400 tys. zł, gmina Bielawa kwotą 250 tys. zł i Nadleśnictwo Świdnica kwotą 10 tys. zł. Pozostałe środki w kwocie prawie 2,3 mln zł to wkład własny powiatu.

- Obecnie mamy dobre połączenie między Dzierżoniowem a Bielawą i Dzierżoniowem a Pieszycami. Modernizacja drogi z Pieszyc do Bielawy będzie ostatnim elementem w stworzeniu spójnej komunikacji drogowej, ale też pieszo-rowerowej naszego trójmiasta. Ma to znaczenie i dla mieszkańców, i dla turystów – mówi starosta, Janusz Guzdek.

Na razie na odcinku Pieszyce – Bielawa jest ruch wahadłowy. Prawdopodobnie 15 lipca droga zostanie jednak całkowicie wyłączona z ruchu. Jest to niezbędne ze względu na planowany remont mostu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama