Wrocławski Klub Koszykówki mistrzem Polski U18

| Utworzono: 2015-05-10 15:55 | Zmodyfikowano: 2015-05-10 16:47

W finale wynik długo oscylował wokół remisu. Dolnośląska ekipa nieznaczną przewagę wypracowała dopiero kilka chwil przed zejściem do szatni na przerwę, a po zmianie stron kontynuowała udaną serię. Dzięki mądrej, bardzo zdyscyplinowanej obronie gracze Niedbalskiego w trzech ostatnich kwartach stracili zaledwie 27 punktów, na początku czwartej odsłony prowadząc 57:37.

Pod koszem nie do zatrzymania był późniejszy MVP całego turnieju Maciej Bender, który do 15 zbiórek, w tym 6 na atakowanej tablicy, dołożył 22 punkty oraz po 2 bloki i przechwyty. WKK wyraźnie zdominowało walkę w strefie podkoszowej, zbierając aż o 27 piłek więcej niż rywale. Spora w tym zasługa Szymona Kiwilszy (12 pkt, 14 zbiórek i 5 asyst). Wrocławianie umiejętnie wyłączyli z gry najskuteczniejszego gracza Biofarm Basket Junior Daniela Gruszczyńskiego, który całe spotkanie dokończył z dorobkiem 8 punktów, ale w samej tylko pierwszej kwarcie rzucił 6. Wcześniej obrońca drużyny z Wielkopolski rzucał średnio 16 punktów na mecz.

Trzecie miejsce dla Polonii Warszawa, która w „finale pocieszenia” wygrała z Rosą Radom. Na MVP turnieju finałowego został wybrany Maciej Bender z WKK. Zawodnik wzmocnił wrocławską drużynę tuż przed turniejem. Na co dzień uczy się w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza „5” turnieju: Hubert Stopierzyński (KS Rosa Sport Radom), Jakub Mijakowski (Polonia Warszawa), Szymon Kiwilsza (WKK Wrocław), Dawid Gruszczyński (Biofarm Basket Junior Poznań) oraz Patryk Stankowski (Biofarm Basket Junior Poznań)

Nagrody organizatorów:
Najlepszy zbierający – Maciej Bender (WKK Wrocław)
Najlepszy rozgrywający – Michał Kierlewicz (Polonia Warszawa)
Najlepszy strzelec – Wiktor Sewioł (WKK Wrocław)
Wyróżniający się zawodnicy: Kacper Bejnar (KS Rosa Sport Radom), Marcin Wiszomirski (Polonia Warszawa), Mikołaj Kurpisz (Biofarm Basket Junior Poznań), Piotr Ścibisz (WKK Wrocław).

Pamiątkowy puchar zwycięskiej drużynie oraz komplet medali wręczyli prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański, wiceprezes PZKosz Zdzisław Kassyk, Główny Komisarz Turnieju Jarosław Czeropski, Komisarz Techniczny PZkosz Ignacy Suwała, prezes grupy Rosa Roman Saczywko, legenda koszykówki Eugeniusz Kijewski oraz dyrektor sportowy PZKosz Mirosław Noculak. Na spotkaniu obecni byli również trenerzy reprezentacji Polski do lat 18, która na przełomie lipca i sierpnia powalczy w Austrii o awans do dywizji A.