Piłkarze Śląska kontra Lech - lider tabeli ekstraklasy

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-05-20 06:32 | Zmodyfikowano: 2015-05-20 09:02

Nabierają tempa rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Po niedzielnym meczu z Legią Warszawa już dziś Śląsk zagra w Poznaniu z Lechem. Obie drużyny po ostatnich meczach odczuwają niedosyt. Śląsk zremisował z Legią Warszawa, choć przez blisko pół godziny grał z przewagą jednego zawodnika. Wrocławianie mieli swoje okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Lech, który wygrywając w Warszawie z Legią awansował na fotel lidera, w ostatnim meczu doznał porażki z Jagiellonią Białystok. Drużyna Macieja Skorży prowadziła, ale goście strzelili w Poznaniu trzy bramki i pewnie zainkasowali trzy punkty.

Śladami Jagiellonii chce teraz podążyć Śląsk. Trener Tadeusz Pawłowski będzie mógł skorzystać z wracającego po pauzie za kartki Pawła Zielińskiego. Kontuzjowani są natomiast Mariusz Pawelec i Krzysztof Ostrowski.

W niedawnym meczu tych drużyn w sezonie zasadniczym w Poznaniu Śląsk przegrał 0:2. Wrocławianie bardzo dobrze grali w pierwszej połowie. W drugiej po tym jak sędzia na moment przerwał mecz z powodu rac wrzuconych przez kibiców kompletnie stracili koncentrację, a Lech potrafił to wykorzystać. Teraz takie błędy nie mogą się już przytrafić. Chcąc grać w europejskich pucharach nawet z takich trudnych wyjazdów jak ten do Poznania Śląsk musi przywieźć choćby punkt.