Kubot awansował do ćwierćfinału debla w 's-Hertogenbosch

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-10 06:21 | Zmodyfikowano: 2015-06-10 06:22

Polak występuje razem z Chorwatem, Ivo Karloviciem. Szwed tworzy natomiast duet ze Scottem Lipskym. Rywalizacja między tymi parami na trawiastym korcie w holenderskim ‘s-Hertogenbosch trwała bardzo krótko, bo zaledwie 47 minut.

Pierwszego seta pod totalną kontrolą mieli Kubot i Karlović. Wygrali go na sucho. Najtrudniejszy był drugi gem, w którym polsko-chorwacka para przegrywała już 0:30, ale zdołała odwrócić losy. Potem jeszcze dwukrotnie udało się przełamać szwedzko-amerykański duet. W szóstym gemie, Kubot i Karlović za drugim razem wykorzystali piłkę setową i wygrali partię 6:0.

Druga odsłona meczu nie była już tak jednostronna. Od początku seta oba duety wygrywały swoje serwisy. Wydawało się, że tak samo będzie także w szóstym gemie. Lindstedt i Lipsky prowadzili już bowiem 40:15, ale ostatecznie dali się przełamać. Kolejnego gema Polak i Chorwat wygrali do zera i mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Kubot i Karlović faktycznie po nie sięgnęli. W dziewiątym gemie przy swoim serwisie znów nie dali dojść do głosu rywalom i okazali się lepsi w secie 6:3, a w całym meczu 2:0.

W ćwierćfinale przeciwnikiem polsko-chorwackiego debla będą Australijczycy – Lleyton Hewitt i Matt Reid.