Mistrzyni świata siatkarek zagra we Wrocławiu!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-06-10 15:00 | Zmodyfikowano: 2015-06-10 15:19

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych to jedna z czołowych siatkarek świata. Niespełna trzydziestoletnia Hildebrand w karierze reprezentowała kluby z Rosji, Włoch, Azerbejdżanu czy Brazylii. Ostatni sezon spędziła w tureckim Fenerbahce Stambuł, z którym zdobyła Mistrzostwo i Puchar kraju.
Z reprezentacją Stanów Zjednoczonych Kristin Hildebrand wygrała turniej World Grand Prix, a w ubiegłym roku triumfowała w Mistrzostwach Świata. Grająca na pozycji przyjmującej zawodniczka w 2012 roku została MVP oraz najlepiej punktującą siatkarką Pucharu Panamerykańskiego.

W Impelu na kolejny sezon pozostanie Joanna Kaczor. Klub przedłużył kontrakt z czołową atakującą ekstraklasy. W minionym sezonie wrocławianka była trzecią punktującą rozgrywek – zdobywając 438 punktów.

Tym samym Impel Wrocław zakończył budowę składu przed startującym w październiku sezonem Orlen Ligi oraz rozgrywkami Ligi Mistrzyń.

Wcześniej z wrocławskim zespołem związały się Katarzyna Skowrońska – Dolata, Milena Radecka, Carolina Costagrande, Agata Sawicka, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Andrea Kossanyiova, Aleksandra Sikorska oraz Karolina Piśla. Z klubem ważny kontrakt ma również Magdalena Gryka. Do tego grona dołączyły dzisiaj Kristin Hildebrand i Joanna Kaczor.