Mali Ambasadorzy Muzyki: Wernisaż i wystawa fotografii

| Utworzono: 2015-06-15 12:54 | Zmodyfikowano: 2015-06-15 12:56
A|A|A

Zdjęcia: Joanna Motylska-Komsta

Mali Ambasadorzy Muzyki zapraszają na wernisaż oraz wystawę fotografii pt. „MALI AMBASADORZY MUZYKI – WIELKIE ODKRYCIA” autorstwa Joanny Motylskiej–Komsty.

Na wystawę składa się seria zdjęć reportażowych z występów i prób dzieci z Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej. Dokumentują one zmiany zachodzące w dzieciach oraz, poprzez sentencje i cytaty, obrazują prawdę o muzyce. To także swojego rodzaju pomnik magicznego miejsca, jakim jest scena, odgrywającego ważną rolę w życiu młodych artystów. Wielkie odkrycia to efekt muzycznych pasji młodych ludzi, ich odwagi i... szczęścia, jakie czerpali z włożonej pracy. 

Zdjęcia tworzą mini cykle tematyczne obfitujące w opowieści o pasji i przygodach, prowadzących do wielkich odkryć. Dzieci na swoim przykładzie pokazują siłę muzyki poważnej oddziałującą w sposób kompleksowy na ich sferę fizyczną i wizualną oraz niwelującą w nich role przypisane stereotypowo do grup społecznych.

Sam wernisaż, w dniu 23.06.2015 o godz. 18.30 będzie okazją do niecodziennego spotkania z bohaterami zdjęć, które można będzie oglądać od 22 do 28 czerwca 2015 r w Kinie Nowe Horyzonty.

Autorka zdjęć: Joanna Motylska-Komsta, fotoreporter ulotnych chwil i emocji, socjolog. W fotografii, którą jest jej pasją, zwykłe przedmioty zamienia w nowe byty, wyzwalając w ten sposób kreatywność odbiorcy. Prezentowane fotografie pozwalają odbiorcy ujrzeć nieoczekiwane konteksty tego wszystkiego, co niezauważalne i nieistotne. Bierze udział w wystawach i konkursach fotograficznych, należy do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych.

Wystawa potrwa od 22 do 28.06.2015
Wernisaż odbędzie się 23.06.2015 (wtorek) godz. 18.30
ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
I piętro, Kino Nowe Horyzonty

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama