Animator Orlika - kim jest i jakie są jego zadania (ZOBACZ)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-06-15 18:19 | Zmodyfikowano: 2015-06-15 18:21
A|A|A

fot. materiały prasowe

Już w niedzielę na wielu obiektach w Polsce rozegrane zostaną "Rodzinne Igrzyska na Orlikach" - czyli zawody sportowe dla całych rodzin. Z tej okazji nieco bliżej przyglądamy się funkcjonowaniu tych kompleksów sportowych.

Dziś szczególnie zwracamy uwagę na animatorów. O pracy i zadaniach osób pełniących te funkcje rozmawialiśmy z Maciejem Woźniakiem - animatorem Orlika w Piławie Górnej koło Dzierżoniowa.

POSŁUCHAJ:

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania Orlików można znaleźć na stronie naszorlik.pl. Tam też znajduje się lista obiektów, na których rozegrane zostaną niedzielne Rodzinne Igrzyska. A jutro przekonamy Państwa, że na Orlikach uwielbiają trenować - i to także piłkę nożną - również dziewczęta.

ANIMATORZY ORLIKÓW

To prawdziwi specjaliści w dziedzinie sportu. Organizują imprezy i turnieje, działają na rzecz społeczności lokalnych. Aktywizują także osoby, które wcześniej nie uprawiały sportu. Prowadzą treningi dla dzieci, zajęcia dla przedszkolaków i całych rodzin. Przygotowują ofertę dla kobiet, seniorów, czy też osób niepełnosprawnych. Coraz częściej pełnią funkcję trenerów środowiskowych. Ponad połowa z animatorów działa w organizacjach pozarządowych, bierze udział w konkursach np. o środki z Unii Europejskiej, dzięki czemu ich praca i zaangażowanie przynosi jeszcze większe efekty.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama