Motocykl, egzamin na prawo jazdy i... (ZOBACZ FILM)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-06-22 09:23 | Zmodyfikowano: 2015-06-22 09:31
A|A|A

fot. Kadr z filmu nagranego w czasie egzaminu

Centrum Legnicy. Mężczyzna na motocyklu w czasie egzaminu na prawo jazdy dojeżdża do skrzyżowania. Choć ma pierwszeństwo, zwalnia. Ma spore szczęście, bo właśnie w tym momencie z podporządkowanej z impetem drogi wyjeżdża półciężarówka. Dosłownie centymetry dzieliły od tragedii.

Podinspektor Sławomir Masojć z legnickiej komendy policji przyznaje, że film nagrywany w czasie egzaminu może szokować: - Kandydat na motocyklistę, zdając ten egzamin, miał tak naprawdę egzamin życia. Wykazał się refleksem, wykazał się znakomitą szybkością i oceną sytuacji. To że udało mu się wyhamować w ostatnim momencie, to duże jego szczęście.

Dzięki filmowi z rejestratora w autobusie nadjeżdżającym z przeciwka udało się już ustalić wizerunek kierowcy samochodu dostawczego, wiadomo też z jakiej firmy pochodzi prowadzone przez niego auto. Mężczyzna może stracić prawo jazdy:

- Prowadzimy teraz czynności, żeby ustalić tego kierującego. Konsekwencje będą bardzo poważne. Nie skończy się to mandatem. Kierujemy wniosek do sądu. Tutaj możemy mówić o grzywnie do 5 tysięcy złotych. Będziemy także wnioskowali o zatrzymanie uprawnień do kierowania temu kierowcy i to może nawet na rok. Prawdopodobnie wiąże się to dla tego człowieka z utratą pracy - mówi Sławomir Masojć  z policji.

Natomiast kandydat na motocyklistę za kilka dni otrzyma upragnione prawo jazdy, bo egzamin zdał bez najdrobniejszej pomyłki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nikodem
2017-01-04 12:27:15
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
cala baza pytan do wszystkich kategorii jest dostepna w serwisie prawo-jazdy-360 Sam zdalem na kat B a potem na A. Polecam!
~dorotka
2016-07-14 11:14:11
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
ja dopeiro zdalam teroeie przy pomocy serwisu prawo-jazdy- 360, naprawde super strona, a teraz czeka mnie praktyczny i jiuz sie zaczynam denerwowac.
~KaRolek
2015-06-23 14:18:08
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mam 19 lat.... i odechciało mi się robić po tym filmie prawo jazdy na kategorię A, i schowam swoje prawko na kat. B bo aż mi wstyd za tego debila, szacun ogromny dla tego gościa, a dla kierowcy busa "IDŹ TY CZŁOWIEKU NAD RZEKĘ I SIĘ PIE****NIJ BO AŻ STRACH PRZEZ CIEBIE WYCHODZIĆ Z DOMÓW IDŹ SIĘ LECZ LUBLINIEC CZEKA, NASTĘPNY SIĘ ZNALAZŁ RAJDOWIEC I ZABIJAKA"
~orgazmowy jan
2015-06-22 12:37:24
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: -27
widać ze to fejk
~Kalisto
2015-06-22 12:11:41
z adresu IP: (94.0.xxx.xxx)
Ocena: 11
Chyba dodatkowa czujność motocyklisty spowodowana egzaminem uratowała mu życie! Podejrzewam że 95/100 w takiej sytuacji to wypadek z ogromnymi konsekwencjami. Chyba gościu dostał drugie życie motorka czy będzie chciał dalej jeździć na jednośladzie?
~lol
2015-06-22 11:44:17
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 9
pampers do wymiany ;)
~ubu
2015-06-22 11:34:38
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 19
co wg was stwarza wieksze zagrożenie 100km/h na dwupasmowej obwodnicy, czy takim Moście Milenijnym, czy Lunatyczna Jazda takiego kierowcy busa? a gdzie łapie policja? tam gdzie łatwo można złapać i normę wyrobić i sie nie narobić.. Tacy debile j.w. mają szanse być ukarani, tylko jak sie zdeterminowany kierowca z kamerką znajdzie co poświeci sporo swego czasu na zgłoszenie i zostanie świadkiem
~Edie
2015-06-22 10:30:06
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nic tylko umierać... smutny kraj, smutni ludzie... przestańcie się Drodzy POLACY na wszystko użalać i na wszystko narzekać! Pozdrawiam ciepło.
~realista
2015-06-22 09:37:41
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: 8
A dlaczego tylko 5 tys. zabrać mordercy z "półciężarówki" prawo jazdy i tyle. Zacznijmy ponosić konsekwencje głupoty to będzie w tym, kraju bezpiecznie i nie będą ginąć matki, ojcowie i dzieci.