Posłanka PO przeprasza za brawurową jazdę (POSŁUCHAJ)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-07-07 22:34 | Zmodyfikowano: 2015-07-07 22:35
A|A|A

Poseł Ewa Drozd na zdjęciu z ubiegłorocznego otwarcia filii WORD w Świdnicy (fot. Doba.pl)

Prawo drogowe równe dla wszystkich - również dla parlamentarzystów. Dolnośląska posłanka Platformy Obywatelskiej Ewa Drozd przekroczyła w Lubinie prędkość o ponad 50 kilometrów i straciła prawo jazdy. Oprócz tego została ukarana 500-złotowym mandatem, a na jej koncie pojawiło się 10 punktów karnych.

Posłanka jechała na lotnisko, by zdążyć na posiedzenie Sejmu. Gdy zatrzymali ją policjanci rozmowę zaczęła od... przeprosin.

- Zamyśliłam się, nie spojrzałam na prędkościomierz. Zatrzymała mnie policja i okazało się, że znacznie przekroczyłam prędkość. Mogą tylko przeprosić za swoje zachowanie - mówi posłanka:

Radar pokazał 103 kilometry na godzinę. Posłanka doskonale wie, co taka prędkość oznacza w terenie zabudowanym, bo sama głosowała za przyjęciem ustawy utrudniającej życie piratom drogowym.

- Mój przykład zrobił się tak głośny i medialny, dlatego myślę, że będzie ostrzeżeniem dla wielu kierowców. To nie są martwe przepisy, każdego mogą spotkać takie konsekwencje, jeżeli będą przekraczać dopuszczalną prędkość. Dla mnie to nauczka i kiedy wsiądę za kółko po tych 3 miesiącach, na pewno będę bardziej uważna - mówi Ewa Drozd:

Posłanka została zatrzymana przy zjeździe z drogi krajowej nr 36. Aspirant Jan Pociecha podkreśla, że w tym miejscu maksymalna, dopuszczalna prędkość to "50-tka". Na widok patrolu od razu zatrzymała się.

Ewa Drozd głosowała za zaostrzeniem przepisów dla piratów drogowych, dlatego bez najmniejszych oporów oddała policjantom swój dokument i nie próbowała powoływać się na immunitet. Przyjęła mandat (500 złotych), wiadomość o 10 punktach karnych, jakie wpłynęły na jej konto i... oddała prawo jazdy. Dla pani poseł to nauczka, bo - jak obiecała - ukochana toyota przez trzy miesiące nie wyjedzie z garażu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~poseł
2015-07-08 21:34:06
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 8
a ja mam stulejkę
~ZuoZue
2015-07-08 16:39:42
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 11
Teraz będzie jeździć taksówkami na koszt podatników...
~Pawel
2015-07-08 16:17:29
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 0
Miło przeczytać że coś dzieje się prawidłowo. Przepisy działają to super.
~A..
2015-07-08 15:59:14
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo dobrze. Niech posmakują sami, za czym głosowali psubraty.
~PiS da
2015-07-08 15:44:57
z adresu IP: (80.238.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie cieszcie się. Pewnie niedługo Starosta w zębach jej przyniesie.
~B_B
2015-07-08 14:25:47
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 2
ale mi afera
~marian0413
2015-07-08 13:16:52
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 1
te 500zł to i tak z kieszeni podatniksa - jaka to dla niej strata - odbije sobie z nawiązka a ,e toyota będzie stać 3 miesiące w garażu to tylko następny zysk na nie zakupionym paliwie sejmowe bryki czekają na panią poseł wraz zkierowcami pewnie przystojnymi
~adammmo
2015-07-08 12:47:32
z adresu IP: (85.219.xxx.xxx)
Ocena: 1
No to teraz kierowca i piękna sejmowa audiolka na 3 miesiące. Za hajs podatnika.
~M. z M.
2015-07-08 11:20:45
z adresu IP: (158.75.xxx.xxx)
Ocena: -3
I teraz proszę się postawić w miejscu kierowcy, który przez 20 lat nie złapał żadnego mandatu, jeździł zgodnie z przepisami i teraz przez chwilę zamyślenia, odwrócenie na chwilę wzroku, czy przymknięciu oczu, albo nie zauważenie znaku, bo mu przed maską jakieś cuda wyczyniał inny użytkownik drogi - proszę się postawić w miejscu kierowcy, który traci nieodwołalnie na trzy miesiące szansę na pracę, zarobek etc. bo przekroczył prędkość np. mając 94 km na 40 km po wjechaniu do miejscowości...
~Polak
2015-07-08 11:15:44
z adresu IP: (91.192.xxx.xxx)
Ocena: 5
Znaczy, że teraz będzie jeździła za publiczne pieniądze, oszczędzając na paliwie i amortyzacji tak ???????????????????????????
~noo
2015-07-08 11:12:43
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 5
teraz będzie musiała jeździć taksówką na nasz koszt
~dżygis
2015-07-08 10:42:39
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak się przekracza prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h to nie ma mandatu tylko samo zatrzymanie prawka na 3 m-ce. Nie można dwa razy karać za to same wykroczenie.
~kryspin
2015-07-08 10:42:29
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 2
to policjunt wiedział że posłanka i ukarał ? to chyba był bez przeszkolenia, no chyba że nie wiedział a poslonka sie nie chwaliła, cos to wszystko takie bardziejsze jest
~wrd
2015-07-08 10:29:06
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 8
słusznie, tępić piratki drogowe, teraz kolej na Sokołowskiego i tego łysego z tv kgp
~obronca po
2015-07-08 10:25:50
z adresu IP: (217.73.xxx.xxx)
Ocena: -1
odwalcie sie od niej ona jest z PO im wazystko wolno
~Janusz I
2015-07-08 09:55:56
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co Way z tym szacunkiem dla PO?! Miała sprawę rozwlekać przed wyborami?! Proszę mi pokazać członka PO zasługującego na szacunek. Może Niesiołowski??? itd. itp.........
~R.P.54
2015-07-08 09:55:39
z adresu IP: (217.117.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jednym zdaniem,Pani Poseł sama strzeliła sobie w kolanko i dobrze,zobaczy jak to jest,nie jestem zwolennikiem piractwa,ale nie jestem również zwolennikiem przesadyzmu.
~Ja
2015-07-08 09:46:12
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tak ładnie się wytłumaczyła. Szkoda tylko, że nie powiedziała czy by powtórnie była "za". Co oznacza, że jej samochód nie wyjedzie z garażu przez trzy miesiące? Jeżeli przy wprowadzaniu tych nowych przepisów zastosowano "odpowiedzialność zbiorową", to teraz należy zabrać "prawa jazdy" wszystkim posłom i senatorom!
~Brl
2015-07-08 09:39:22
z adresu IP: (66.249.xxx.xxx)
Ocena: 10
No tak będzie teraz jeździć taksówką na nasz koszt.
~szczaw
2015-07-08 09:33:19
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
To takim teraz jadą na wybory,
~Vvgg
2015-07-08 09:31:44
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Populistyczna ustawka. Patrzcie jacy my jestesmy ludzcy, my zawsze bylismy rowni prawem, nigdy sie nie wywyzszalismy. Dosc mam tego teatrzyku.
~A ja jestem z niej dumny
2015-07-08 09:26:52
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -8
Nigdy nie głosowałem na Platformę (ani na PIS). A teraz zamierzam! Poprawili się znacznie. Tylko te ośmiorniczki...
~żenada
2015-07-08 07:54:22
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 5
ten gumofilc ptak nie lepszy
~demolakom
2015-07-08 07:46:43
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 13
Ci z PO to sami uczciwi i kompetentni jak choćby obecna rzecznik prasowy pani Mucha, gdy była minstrą Sportu zapytana podstępnie co dalej z trzecią ligą Hokeja w Polsce/ ligi takiej nie ma już kilkadziesiąt lat/odpowiedziała ,że" już w tej sprawie poczyniono działania" i co następny awans, podobnie jak jej szefowa z pełną bezczelnością okłamała nas w świetle kamer ,że cały teren lotniska w Smoleńsku przekopano na głębokość 1,5 m!? Czy nie czas na wykopki tej ochlokracji????....
~onnnn
2015-07-08 07:30:50
z adresu IP: (88.73.xxx.xxx)
Ocena: 11
podatnicy zapłacą za taksówki
~Fiu
2015-07-08 03:32:37
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 6
Głosują odruchowo, bezrefleksyjnie.Nic z tego nie nie zostaje w móżdżkach.Jest jak jest.
~Paweł
2015-07-08 01:39:10
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 2
I bardzo dobrze stała się ofiarą swojej głupoty, nie za kierownicą tylko w ławie poselskiej. A swoją drogą jak bardzo nietrafione jest ograniczenie prędkości do 50 km/h jeśli można być zamyślonym i jechać ponad 100 km/h i nie spowodować wypadku.
~cienias
2015-07-08 01:19:41
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 1
miałem tak samo :). siedzę w domu, oszczędzam na paliwie (zaoszczędziłem na razie ok 2k), na urlop wybieram się za granicę (miałem jechać nad morze). jestem jednak za karaniem, jak widzę baranów szalejących na drogach to aż pewniej się czuję jak jednego (mnie) jest mniej :)
~janek
2015-07-07 23:43:06
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 21
Jakie to czasy nastały, że ktoś zyskuje szacunek za to, że nie próbował kombinować i zaslaniac się immunitetem...
~kamil
2015-07-07 23:21:58
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -4
szacun za niezasłanianie się immunitetem. Babka z klasą.
~obserwator
2015-07-07 23:17:21
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Takie są przepisy. Ładnie ta Pani się zachowała. Ale jak tak dalej pójdzie , to nie będzie miał kto jeździć drogami. Za chwilę przekroczy prędkość ten, kto podpisywał te przepisy. Apeluję do stacji CPN i koncernów naftowych, by coś z tym zrobili, bo CPN-ów za chwilę nie będzie potrzeba. Także ci, którzy egzekwują prawo drogowe / policjanci / sami będą wpadać we własne sidła.
~Sidh
2015-07-07 23:02:58
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pozytywna reakcja. Oby takich więcej.
~qwerty
2015-07-07 22:51:31
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jest tylko jednym z wielu, którzy przekraczają prędkość, ale szacun za zachowanie. Nie popieram PO, ale każdy też pracuje na własne nazwisko