Pewna wygrana Zagłębia i awans do 1/16 finału Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-28 20:02 | Zmodyfikowano: 2015-07-28 20:03

"Miedziowi" strzelanie rozpoczęli już w siódmej minucie. Po błędzie Macieja Portasińskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Krzysztof Piątek i nie zmarnował okazji. Tomasz Loska musiał wyjmować piłkę z siatki.

Potem bramkarz gospodarzy kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą drugiej bramki. Do przerwy Zagłębie prowadziło 1:0.

Kolejne gole padły po przerwie. W 65 minucie po prostopadłym podaniu Jakuba Tosika na listę strzelców wpisał się Adrian Rakowski. Było 2:0.

Wynik na 3:0 ustalił rezerwowy Eryk Sobków. 18-latek zmienił w 70 minucie Krzysztofa Piątka. 10 minut później cieszył się z premierowego gola w barwach "Miedziowych". Sobków pokonał Loskę strzałem głową, a asystę przy dośrodkowaniu zanotował Krzysztof Janus.

Zagłębie Lubin w 1/16 finału Pucharu Polski (12 sierpnia) zagra z lepszy m w parze Błękitni Stargard Szczecińśki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (środa).

Nadwiślan Góra - Zagłębie Lubin 0:3 (0:1)

Gole: Krzysztof Piątek 7, Adrian Rakowski 65, Eryk Sobków 80

Nadwiślan: Tomasz Loska - Mariusz Holik, Adrian Pluta, Maciej Portasiński (46' Sławomir Musiolik), Mateusz Wójcik - Dawid Ogrocki (60' Mateusz Skrobol), Dawid Kaszok, Robert Ziętarski, Tomasz Matysek (72' Arkadiusz Kowalczyk), Przemysław Piwowarczyk - Artur Pląskowski.

Zagłębie: Martin Polaček - Damian Zbozień, Ľubomír Guldan, Jarosław Jach, Đorđe Čotra - Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Adrian Rakowski (80' Filip Jagiełło), Łukasz Janoszka (76' Karol Żmijewski) - Krzysztof Piątek (70' Eryk Sobków).

żółte kartki: Čotra, Ł.Piątek, Tosik, Janoszka, Jagiełło.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).