Lucynka, Macoszka i Ja: Czeski bestseller w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-08-01 12:16 | Zmodyfikowano: 2015-08-01 12:19
A|A|A

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

Mirosław Śmigielski, tłumacz i wydawca, na antenie Radia Wrocław Kultura opowiada o świeżo wydanej książce Martina Reinera "Lucynka, Macoszka i ja".

Reiner, czeski poeta, prozaik, znawca twórczości Ivana Blatnego, jest w Polsce znany raczej jako autor wierszy - "Lucynka..." to jego debiut prozatorski na polskim rynku wydawniczym. Opowiada historię Tomasza, dwudziestoparolatka, brneńskiego listonosza, zafascynowanego życiem i twórczością nieznanego poety Jerzego Macoszki. Tytułowa Lucynka to córka cierpiącej na depresję przyjaciółki bohatera. Fabuła rozgrywa się na przełomie lat 80. i 90 - podczas transformacji ustrojowej.Powieść ukazała się nakładem prowadzonego przez Śmigielskiego wydawnictwa Stara Szkoła w Wołowie. - Już we wrześniu ukaże się "Siekiera" Ludvika Vaculika, po raz pierwszy po polsku, co jest zaskakujące o tyle, że to jeden z najważniejszych tekstów literatury XX wieku - mówi Śmigielski. - Vaculik jest porównywany do Milana Kundery i mam wrażenie, że Kundera miał po prostu więcej szczęścia do polskich tłumaczy i wydawców.

AUDYCJA KULTURA DAB+ Magdy Piekarskiej i Grzegorza Chojnowskiego w RADIU WROCŁAW KULTURA WE WTORKI MIĘDZY 15 a 20. Słuchać (i oglądać) można w Internecie (radiokultura.prw.pl), w aplikacji mobilnej Radia Wrocław oraz dzięki odbiornikom z systemem DAB+. 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama