Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (2.08-8.08)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-08-01 14:15
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

W niedzielę 2 sierpnia Radio Wrocław otworzy w Parku Tysiąclecia swoją kolejną ścieżkę biegową. Bedzie to szósta trasa we Wrocławiu i 18. na Dolnym Śląsku. Inauguracji ścieżki towarzyszy bieg na 3,5 kilometra. Wystartuje w nim komplet, 150-ciu uczestników. Startujemy przy siłowni na wolnym powietrzu w Parku Tysiąclecia (wjazd od ul. Granicznej, tam też znajduje się parking samochodowy). Biegniemy po ścieżce o miękkim podłożu, usytuowanej pomiędzy lasem a rzeką Ślęzą. Biuro zawodów czynne w dniu biegu od godz. 8.00. Imprezie towarzyszyć będzie rywalizacja najmłodszych, czyli tradycyjny Bieg Krasnala. Początek biegu w niedzielę o godz. 10.00.

Znacznie poważniejsze wyzwanie czeka biegaczy 8 sierpnia. Tego dnia już po raz 4. rozegrany zostanie Półmaraton Henrykowski. Jego atestowana trasa biegnie przez siedem miejscowości gminy Ziębice i dwie – gminy Przeworno. Biegacze nie mogą narzekać na nudę i brak wyzwań – raz jest płasko, raz – w kość dają podbiegi, a na ponad 21-kilometrowej trasie zróżnicowana jest także nawierzchnia dróg. Trudy walki z samym sobą wynagradzają jednak niezapomniane widoki. Zapisy internetowe już zakończono, ale będzie możliwość zgłoszenia się osobiście w dniu imprezy w biurze zawodów. Start półmaratonu 8 sierpnia o godz. 10.00 w okolicach stacji PKP Henryków.

Na wspólne bieganie we Wrocławiu zaprasza stowarzyszenie Parkrun. Kolejna impreza tego cyklu w sobotę 8 sierpnia. Jak zwykle będzie to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. Trasa usytuowana jest na wałach pomiędzy Mostem Trzebnickim i Warszawskim. W zdecydowanej większości prowadzi alejkami szutrowymi. Start o godz. 9.00 na wałach od strony Mostu Trzebnickiego na wysokości działek. Udział w biegu jest bezpłatny ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji oraz przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Szczegóły na www.parkrun.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama