Wrocław: fatalne wyniki kontroli na Uniwersytecie Przyrodniczym

Ewelina Lis | Utworzono: 2009-07-02 09:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Przeprowadzili kontrolę na wydziale medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wnioski? Za mało dużych zwierząt do badań, nieaktualne podręczniki, nieodpowiednie warunki do studiowania - to tylko niektóre zastrzeżenia dotyczące funkcjonowania wydziału.

Kontrolerzy wytknęli te uchybienia w specjalnym raporcie, który został przygotowany na podstawie m.in rozmów ze studentami.

Władze wydziału mają dwa lata na poprawę sytuacji. Jeśli tego nie zrobią, weterynarze z Wrocławia mogą mieć problem ze znalezieniem pracy w Unii Europejskiej.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

 

Na wydziale medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu studiuje w sumie 1200 osób.

REKLAMA
Dźwięki
Wrocław: fatalne wyniki kontroli na Uniwersytecie Przyrodniczym. Relacja Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Balbin
2009-10-07 15:36:52
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Propobnuje postudiować weterynarię choćby przez rok i poczuć na własnej skórze, czym są studia.:)
~medulla
2009-10-07 15:29:52
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co to za głupia argumentacja...Sfeminizowany wydział?Nikt nie broni Panom skłaania papierów na wet.
~Smerfetka
2009-07-06 20:04:47
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oj! Cos za duzo wylecialo
~Smerfetka
2009-07-06 19:56:44
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zwierzeta bywaja madrzejsze od swoich konowalow. A tak na marginesie, to biedne te krowy. Dalej z przyjemnoscia slucham audycji Artura Mlynskiego i Jerzego Wegrzyna. Servus!
~Smerfetka
2009-07-06 19:56:44
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zwierzeta bywaja madrzejsze od swoich konowalow. A tak na marginesie, to biedne te krowy. Dalej z przyjemnoscia slucham audycji Artura Mlynskiego i Jerzego Wegrzyna. Servus!
~Smerfetka
2009-07-06 19:56:43
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zwierzeta bywaja madrzejsze od swoich konowalow. A tak na marginesie, to biedne te krowy. Dalej z przyjemnoscia slucham audycji Artura Mlynskiego i Jerzego Wegrzyna. Servus!
~Smerfetka
2009-07-06 19:56:42
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zwierzeta bywaja madrzejsze od swoich konowalow. A tak na marginesie, to biedne te krowy. Dalej z przyjemnoscia slucham audycji Artura Mlynskiego i Jerzego Wegrzyna. Servus!
~Smerfetka
2009-07-06 19:56:41
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zwierzeta bywaja madrzejsze od swoich konowalow. A tak na marginesie, to biedne te krowy. Dalej z przyjemnoscia slucham audycji Artura Mlynskiego i Jerzego Wegrzyna. Servus!
~Ali
2009-07-06 00:29:12
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
JA być murzyn z afryka troche mowic po polska i sutiowac weteryanria tutaj. Ja lubic te studia bo jest duzo kobieta chcacych isc do lozka z biednym studentem z afryka. Ja dziekowac polska studentka za swoje oferta co tydzien inna na dyskotece. Weterynaria jest trudna studia bo trzeba doic krowy.
~Edyta
2009-07-05 11:38:35
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
"w obronie weterynarii polskiej" - uważam, iż weterynarze są w Polsce bardzo dobrzy. Lekarz na medycynie musi znać anatomię tylko jednego ssaka. A na weterynarii aż czterech: krowy, świni, psa i kota. nie wiem jak jest z koniem? Weterynarz od mojego zwierzaka zna się jeszcze na żółwiach. ***Fanka polskiej weterynarii.
~bez sęsu
2009-07-03 08:49:06
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
gadacie bez sęsu. przecież wiadomo że odbyt świni jest o wiele bardziej skomplikowany niż to co wymyślił arystoteles. bo jedno wymyślił człowiek, a drugie zostało stworzone przez siłę wyższą (mimo że to brzmi obraźliwie, taka jest prawda). chodzi nam o trudności związane z tym że weterynarze nie mają się jak nauczyć i potem jak pójdziesz ze swoim Yorkiem do konowała który zszedł na psy okaże się że ani metafizyka ani chlewik nie mają znaczenia. zapłacisz 1500 za operację a piesek i tak zejdzie...
~Qba
2009-07-03 02:14:23
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
No z pewnością grzebanie dłońmi w odbycie świni jest bardziej wymagające od próby zrozumienia metafizyki Arystotelesa, ale czy o takie "trudności" nam chodzi...
~w
2009-07-02 13:06:04
z adresu IP: (217.74.xxx.xxx)
Ocena: 0
taaa... bo na pewno weterynaria to łatwe i nikomu niepotrzebne studia...
~Qba
2009-07-02 12:35:47
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niektórzy studiują, inni wkładają palce do nosa krowy i też twierdzą, że to "studia". No cóż...ale nazwali się uniwersytetem i radocha jest:)Prawie jak naukowcy, prawie robi różnicę:)