Ogólnopolski Turniej Piłkarski FORZA CUP

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-08-20 10:58
A|A|A

W ostatnią sobotę wakacji, 29 sierpnia 2015 roku, odbędzie się IV letnia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego FORZA CUP w kategorii U-9, którego organizatorem jest Szkółka Piłkarska „Forza”. Miejscem rozgrywek tradycyjnie będzie Wrocław, słynący ze wspaniałych piłkarskich tradycji zarówno w piłce seniorskiej, ale przede wszystkim w piłce dziecięcej i młodzieżowej propagowanej poprzez edukację ponad pół tysiąca dzieci w Szkółce Piłkarskie „Forza”j, oraz organizację takich przedsięwzięć jak turnieje czy pikniki sportowe.

Rozwój Szkółki Piłkarskiej spowodował, że Turniej FORZA CUP 2015 z lokalnego turnieju wrocławskiego w 2012 roku, stał się jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w kraju w tej kategorii wiekowej. Wzrost poziomu sportowego Turnieju idzie w parze ze wzrostem poziomu organizacyjnego, które budzą podziw i szacunek u drużyn, które co roku gościmy w stolicy Dolnego Śląska.

W tegorocznej, letniej edycji Turnieju FORZA CUP 2015 weźmie udział 16 wybranych drużyn z całej Polski, a impreza zostanie rozegrana po raz pierwszy na obiektach AWF na Stadionie Olimpijskim – miejsca które jest jedną z wizytówek naszego miasta i najlepszym miejscem do organizacji sportowych przedsięwzięć. Wiele z zespołów, które zapowiedziały swój przyjazd – m.in. z Krakowa, Konina, Katowic, Bełchatowa, Częstochowy, Leszna, Bolesławca - uczestniczyło już w zimowej edycji WINTER FORZA CUP 2015 rozegranej w lutym „pod balonem” na terenie Stadionu Olimpijskiego.

Rangę Turnieju mocno uwidaczniają atrakcje przygotowane dla uczestników imprezy, jak choćby zeszłoroczna możliwość wspólnego oglądania meczu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Górnikiem Zabrze, dekoracja zwycięzcy rozgrywek - OKS Odry Opole na płycie Stadionu Miejskiego bezpośrednio przed rozpoczęciem meczu, a także dziecięca eskorta, którą tworzyli wyróżnieni w konkursach zawodnicy, mając możliwość wyprowadzenia piłkarzy na murawę.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama