Wrocław: Nowy przeor Dominikanów

| Utworzono: 2009-06-21 22:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Źródło www.dominikanie.wroclaw.pl

Niedzielna msza święta o godz. 21.30 to najpóźniej odprawiane nabożeństwo we Wrocławiu. Mimo to gromadzi zwykle bardzo wielu wiernych, którzy do centrum Wrocławia przyjeżdżają z całego miasta.

Niedzielna msza była wyjątkowa. Z wiernymi pożegnał się oficjalnie dotychczasowy przeor Andrzej Konopka, a przywitał nowy - o. Krzysztof Parol, proboszcz parafii w Pradze.

To nie pierwsze rozstanie o. Konopki z Wrocławiem. Dziewięć lat temu odszedł do Tarnobrzega, tam powitał go... o. Krzysztof, który był wówczas ekonomem tamtejszego klasztoru.

W niedzielę o. Andrzej powitał we Wrocławiu o. Krzysztofa. Ale ze "starym" przeorem będzie jeszcze szansa spotkać się we Wrocławiu za tydzień podczas rekolekcji, a potem wyjedzie. Dokąd? Nie chce zdradzić.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~madzia
2009-09-30 20:38:54
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
To prawda, ojciec Krzysztof jest bardzo miłym, skromnym czlowiekiem o wielkiej dobroci i sercu. tez miałam okazję go poznać.
~madzia
2009-09-30 20:38:50
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
To prawda, ojciec Krzysztof jest bardzo miłym, skromnym czlowiekiem o wielkiej dobroci i sercu. tez miałam okazję go poznać.
~adam
2009-08-21 22:39:00
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
mialem przyjemnosc spotkac o.andrzeja konopke-wspanialy czlowiek.no coz takie jest zycie zakonnika-raz w jednym klasztorze pozniej w innym.zakon dominikanow ma bardzo duzo zasluzonych i madrych kaplanow.
~marta
2009-07-31 21:04:41
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ja tylko dla "pocieszenia" dodam, ze mialam ta przyjemnosc poznac Ojca Krzysztofa i musze powiedziec jest fantastycznym czlowiekiem :)
~miro
2009-06-29 10:45:23
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
ojcze Andrzeju! nie udalo mi sie pozegnac! bylem poza Wroclawiem. Bylaby jeszcze jakas szansa?Bedzie ojciec w najblizszym czasie we Wrocku? Pozdrawiam serdecznie. miro
~mario
2009-06-26 19:20:03
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
J jak kogos interesuje to ja wiem slyszalem , ze o. andrzej odszedl podobno gdzies na wioske pod Czestochowe na kapelana siostr. Takiego zdolnego czlowieka tak potraktowac? Gdzie jest sprawiedliwosc! ludzie go potrzebuja a nie izolacja!
~misia i misiek
2009-06-25 17:43:04
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dlaczego o. Andrzej k musial odejsc?? Taki dobry organizator. zdolny kaplan i spowiednik. komu teraz powierzymy swoje serca. ? To niesprawiedliwe! Dokad odchodz!? Ludzie nie dajmy mu odejsc!!! Ojcze Andrzeju , ojciec musi byc z nami!!! nie oddamy ojca nikomu!!!!
~jolus
2009-06-24 21:51:37
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ojciec Andrzej konopka to najwspanialszy czlowiek jakiego spotkalam w zyciu. Skromny. dobry, kochany, madry ,bardzo uduchowiony, wspanialy duszpastesz, mowca i czlowiek. To wielka strata dla tego miasta, kto bedzie prowadzil ostatnia msza w miescie ?, kto poprowadzi wroclawian tak pieknie do P.Boga tak pieknie i z sercem jak on to robil?
~górka
2009-06-22 22:39:50
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
pozdrawiam Ojca :-)
~o.andrzej
2009-06-22 22:37:17
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zapraszam na 28 czerwca na 21.30 - ostatnia w mieście... kilka słów dopowiedzeń o przyszłości... POZDRAWIAM SŁUCHACZY, WIERNYCH Z PLACU DOMINIKAŃSKIEGO z 21.30 O. Andrzej Konopka OP
~DziQ
2009-06-22 16:41:59
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
obiecał, że w niedziele będzie odprawiał jeszcze ostatnią mszę o 21.30 (jak powiedział - zaraz po rekolekcjach). Tak więc dla tych, którzy nie zdążyli się z Nim wczoraj pożegnać, jest jeszcze szansa, za tydzień o tej samej porze;D
~Anka
2009-06-22 10:23:37
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -1
A gdzie ma ojciec Andrzej mieć te rekolekcje, ktoś wie?