PO bije na alarm: budżet Wrocławia jest zagrożony (Posłuchaj)

(PAP) | Utworzono: 2009-06-17 16:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Wikipedia / Taw)

W czwartek radni PO zamierzają złożyć wniosek o zwołanie takiej sesji. Proponowany termin: 25 czerwca. Temat: zmiany w budżecie miasta oraz plany oszczędności w wydatkach wrocławskiego urzędu miejskiego.

Poinformowała o tym we wtorek szefowa klubu PO w radzie miejskiej, Barbara Zdrojewska. - Naszym zdaniem budżet jest przeszacowany - tłumaczyła. - Teraz planowane są oszczędności, ale problem polega na tym, gdzie znaleźć te dodatkowe pieniądze i dlaczego zajęto się tym dopiero w połowie roku, kiedy takie działania są najtrudniejsze do przeprowadzenia.

Miasto chce zaoszczędzić 100 mln zł. Zdrojewska uważa, że to nierealne. Posłuchaj, co powiedziała (wszystkie nagrania - Radio Wrocław):

Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz podkreśla, że budżet Wrocławia jest w dobrym stanie. Posłuchaj:

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

- Nie można powiedzieć, że oszczędzamy chaotycznie, bo żadne decyzje operacyjne jeszcze nie zapadły - tłumaczy skarbnik miasta Marcin Urban. I dodaje, że kwestia oszczędności we wrocławskim budżecie będzie także omawiana podczas planowanej na lipiec zwyczajnej sesji rady miejskiej.

Do zwołania nadzwyczajnej sesji rady miejskiej Platforma Obywatelska potrzebuje podpisów 9 z 37 radnych. Klub liczy 12 członków.

Planowane w tym roku wydatki z budżetu miasta wynoszą ponad 3,9 mld zł, z czego wydatki bieżące to ok. 2,2 mld zł. To właśnie na nich magistrat chce zaoszczędzić 100 mln zł.


(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii. Jego autorem jest Taw. Objęte jest licencjami GNU FDL oraz Creative Commons Attribution ShareAlike 3.0, 2.5, 2.0 i 1.0).

REKLAMA
Dźwięki
Wrocławska PO bije na alarm: budżet miasta jest zagrożony. Mówi Barbara Zdrojewska (PO). Nagranie Radia Wrocław
Wrocławska PO bije na alarm: budżet miasta jest zagrożony. Mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Nagranie Radia Wrocław
Wrocławska PO bije na alarm: budżet miasta jest zagrożony. Relacja Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama