Trzecie zgłoszenie o tajemnicach w regionie wałbrzyskim

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-09-13 14:17 | Zmodyfikowano: 2015-09-14 08:01
A|A|A

Fot. Gmina Mieroszów

Tym razem chodzi o tunel, który ma przebiegać pod górą Dzikowiec. Dziś sprawa trafi do starostwa powiatowego. Zgłaszającym nie jest osoba prywatna, tylko gmina Mieroszów.

Miejsce związane jest z tunelem kolejowym w Unisławiu Śląsku pod wzgórzem Podlesie. Budowla powstała w latach 1875-1877 i ma ponad 250 metrów długości. Według przekazów historycznych miała od niego odchodzić bocznica kolejowa, która miała z kolei kierować pociągi tunelem pod górę Dzikowiec. Oba miejsca dzieli około kilometr.

- Mieliśmy liczne informacje o tym, że w ostatnich dniach tunelem bardzo mocno interesowali się eksploratorzy – mówi Radiu Wrocław, burmistrz Mieroszowa, Marcin Raczyński.

W sobotę na miejscu przeprowadzono oględziny. Stwierdzono, że niedawno ktoś dokonał tam nielegalnego odwiertu. Spowodował on oderwanie się i zawalenie części betonowego pokrycia tunelu. Gmina powiadomiła o sprawię Służbę Ochrony Kolei.

- Apeluję o powstrzymanie się od takich działań – mówi burmistrz Mieroszowa.

Gmina zgłosi w starostwie informację o możliwości istnienia tunelu. Samorządowcy deklarują, że sami są w stanie wykonać badania geofizyczne, które wykluczą lub potwierdza istnienie tunelu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nemo
2015-09-18 17:01:31
z adresu IP: (84.157.xxx.xxx)
Ocena: 1
Widziałem tych palantów jak ryli koło dzikowca
~Komentarz został usunięty
2015-09-14 18:47:03
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: 2
Komentarz został usunięty
~buli
2015-09-14 13:59:07
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -2
Pewnie za sprawą Biedronkowego Tołdiego ruszyło się wszystko. Szkoda tylko że burmistrz pali za sobą mosty i chce wypromować tylko siebie przed ludźmi.
~W sprawie
2015-09-14 11:22:36
z adresu IP: (193.35.xxx.xxx)
Ocena: 2
Do argumentów jak niżej można dodać to, że burmistrz sam zgłosił się do wywiadu - dziwnym trafem w niedzielę - he he he.
~APEL do pwr
2015-09-14 11:20:55
z adresu IP: (193.35.xxx.xxx)
Ocena: -1
NIech radiowcy zaiteresują sie tematem rzekomej kradzieży tematu grupie KLIN i ODYN. Temat jest bardzo dziwny bo od kiedy : urzędy zajmują sie eksploracją , wizji dokonuje się w soboty ( poza godzinami pracy urzędników) , dzień wcześniej odbywa sie w urzędzie wizyta osoby z KLIN i przekazywane sa burmistrzowi informacje w przedmiocie sprawy itd.itd. Niech radio wspomoże oszukanych w dobrej sprawie.
~ids
2015-09-14 10:22:55
z adresu IP: (89.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma czegoś takiego jak służba ochrony kolei. SOK to straż ochrony kolei.
~kpt Kloss
2015-09-14 10:20:15
z adresu IP: (89.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma czegoś takiego jak Służba Ochrony Kolei. SOK to skrót od Straż Ochrony Kolei.
~TwojPan
2015-09-14 08:13:20
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 4
Poprawcie język. Powtórzenia wyrazów w tym samym zdaniu. Podwórkowa odmiana - dzieli około kilometra.
~rence_precz
2015-09-14 01:20:53
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 4
szlak na dzikowiec bardzo przyjemny :D szczegolnie w jesieni, kiedy mgly sie klada.
~otis 08
2015-09-14 01:13:22
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 3
To się worek ze znaleziskami otworzył. Ja ostatnio znalazłem swoje skarpetki :-P
~unisław
2015-09-13 22:31:00
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jak to jest możliwe, że w piątek stowarzyszenia KLIN i ODYN zgłaszają znalezisko raczyńskiemu, a dzisiaj gmina/burmistrz informują, że to jego odkrycie? Jawne złodziejstwo!!!!!!!!!!!!!!!
~Znawca
2015-09-13 21:22:23
z adresu IP: (217.153.xxx.xxx)
Ocena: 2
Raczynski najprawdopodobniej ukradł temat stowarzyszeniu. Porażka
~unisław
2015-09-13 21:20:26
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szkoda, że raczyński się wychylił i nie poczekał chociaż tydzień żeby piątkowa sprawa z Walimia przycichła i wtedy dopiero mógł zgłosić kolejne odkrycie - oj nieprzygotowany koleś, który nie ma z kim skonsultować takich ruchów
~Jaro
2015-09-13 20:11:50
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nieraz w dzieciństwie tak jechałem. Trzeba było szybko okna zamykać. Nikt przed tym nie ostrzegał.
~onibusek
2015-09-13 18:26:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Gmina wykorzystała poufne informacje przekazane w piątek odnośnie znaleziska przez Stowarzyszenia KLIN i ODYN. Działania gminy chyba będzie musiała ocenić prokuratura.
~robert
2015-09-13 18:23:10
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
a czemu by nie-moze ta odnoga miala miec polaczenie z tzw "sztolnia z wozkiem"?-a wracajac do historii=fajnie bylo jechac do Mieroszowa majac otwarte okna-pociag ciagnela opalana weglem lokomotywa-robilo sie ciemno i smrodliwie hahah