45. jubileuszowe Jeleniogórskie Spotkania Teatralne

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-18 18:32 | Zmodyfikowano: 2015-09-18 18:33
45. jubileuszowe Jeleniogórskie Spotkania Teatralne - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

 

45. JELENIOGÓRSKIE SPOTKANIA TEATRALNE są od 1968 roku stałym elementem jeleniogórskiej kultury. Powołane do życia za dyrekcji Tadeusza Kozłowskiego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, są niewyczerpanym źródłem kulturalnych doznań i ważnym przeglądem teatralnych postaw, zmian i odkryć.

45. edycja, jubileuszowa, największy nacisk kładzie na słowo „Spotkania” – spotkania z dawnymi twórcami, którzy stawiali tu pierwsze kroki – Krystian Lupa, Mikołaj Grabowski czy Waldemar Obłoza. To także spotkania z ważnymi teatralnymi wydarzeniami, które mocno wpłynęły na obecny kształt polskiego teatru – CHOPIN BEZ FORTEPIANU Michała Zadary czy BALLADYNA. KWIATY CIEBIE NIE OBRONIĄ Wojciecha Farugi. O wyjątkowości tegorocznej edycji świadczyć będą także tytuły dla młodych widzów – choćby zwycięzca tegorocznego XXI Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej – spektakl ONY Daniela Adamczyka, czy spektakl o tematyce interwencyjnej TATA MA KOTA (ALBO POCZYTAJ MI TATO) Łukasza Witt-Michałowskiego.

Tegoroczne spotkania to także spotkania z komediami (HISTERIE MIŁOSNE Piotra Jędzejasa i SKĄPIEC. WORK IN PROGRESS Adama Biernackiego), z klasyką (szekspirowska ZIMOWA OPOWIEŚĆ w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality), z kabaretem (KABARET PONUREGO ŻARTU Huberta Bronickiego i NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM Sławomira Hollanda) oraz z czytaniami sztuk finalistów Konkursu na Scenariusz Sztuki w Przestrzeni Miejskiej. Bardzo interesująco zapowiadają się także wieczorne spotkania w artystycznej atmosferze Restauracji Teatralnej, gdzie po każdym spektaklu czekają nas dyskusje z twórcami. Tam też odbędą się dwa kameralne koncerty. Tegorocznym spotkaniom towarzyszyć także będą warsztaty dramatopisarskie.

Jeleniogórskie Spotkania Teatralne kończą 45 lat. Przez wszystkie edycje przewinęły się setki spektakli, ludzi, wzruszeń, dramatów i dziesiątki premier. Dziś, dorosłe, doświadczone i wchodzące w poważny wiek Spotkania, zapraszają na edycję wyjątkową, wielobarwną i oświetloną blaskiem wielu gwiazd!

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.