Wielki sukces Dolnoślązaka w biegu wokół Mont Blanc

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-09-23 10:08 | Zmodyfikowano: 2015-09-23 10:13
A|A|A

fot. facebook

Jeden z najlepszych polskich biegaczy mieszka na Dolnym Śląsku. Piotr Hercog na co dzień prowadzi schronisko Pasterka koło Karłowa, jednak większość roku spędza na bezdrożach całego świata. Jego znajomi mówią o nim, że jak nie śpi to biega i ma niesamowite wyniki. Niespełna trzy tygodnie temu uzyskał najlepszy w historii polskich startów wynik w legendarnym biegu wokół masywu Mont Blanc. Każdego roku do tych zawodów zgłasza się kilkanaście tysięcy biegaczy z całego świata, ci którzy staną na starcie są losowani. 

Piotr Hercog 170-kilometrowy dystans wokół masywu Mont Blanc pokonał w 24 godziny i 10 minut, to dało mu 11. miejsce. Nie ma dnia żeby nie biegał, niezależnie od pogody i pory roku:

W planach na kolejne sezony są himalajskie trasy na poziomie 6-7 tysięcy metrów. Piotr Hercog współorganizuje także Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku, jedna z tras liczy 240 kilometrów.

Najdłuższy dystans na którym startował Piotr Hercog liczył ponad tysiąc kilometrów, trasę trzeba było pokonać biegiem, rowerem i na kajaku - zajęło mu to niewiele ponad sto godzin.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Hercogiem:

Cz. 1

Cz. 2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama