Polskie tenisistki stołowe na 5. miejscu w mistrzostwach Europy

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-09-29 20:23

Kobieca reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce, a męska ósme w drużynowym turnieju mistrzostw Europy w tenisie stołowym, które rozgrywane są w Jekaterynburgu w Rosji.

Polki walczyły o piątą lokatę z Austrią, zwyciężyły 3:2. Jeden mecz w tym spotkaniu wygrała Natalia Partyka, dwa zwycięstwa odniosła Katarzyna Grzybowska. W tym spotkaniu zagrała m. in. Natalia Bajor z AZSu Akademia Ekonomiczna Wrocław.

Mecz o piąte miejsce - Polska-Austria 3:2

1:0 Natalia Partyka - Amelie Solja 11:6, 12:10, 12:10

2:0 Katarzyna Grzybowska - Sofia Polcanova 11:9, 11:8, 11:8

2:1 Natalia Bajor - Qiangbing Li 3:11, 11:8, 9:11, 8:11

2:2 Natalia Partyka - Sofia Polcanova 8:11, 6:11, 10:12

3:2 Katarzyna Grzybowska - Amelie Solja 11:3, 11:9, 11:5

W finale Niemki pokonały Rumunki 3:0. Brązowe medale zdobyły Rosjanki i Ukrainki.

W spotkaniu o siódme miejsce Polacy przegrali z Grecją 1:3. Punkt dla polskiej drużyny zdobył Jakub Dyjas.

0:1 Patryk Zatówka - Panagiotis Gionis 7:11, 11:7, 14:12, 9:11, 3:11

0:2 Konrad Kulpa - Konstantinos Papageorgiou 10:12, 6:11, 11:9, 9:11

1:2 Jakub Dyjas - Konstantinos Konstantinopoulos 11:5, 11:5, 11:2

1:3 Patryk Zatówka - Konstantinos Papageorgiou 1:11, 9:11, 8:11

W finale Austriacy pokonali Niemców 3:2. Brązowe medale zdobyli Francuzi i Białorusini.

Jutro w Jekaterynburgu rozpocznie się rywalizacja w turnieju indywidualnym. Mistrzostwa Europy zakończą się w niedzielę.