Bieg Uniwersytetu Medycznego - utrudnienia w ruchu (MAPKA)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-10-03 07:07 | Zmodyfikowano: 2015-10-03 07:12
A|A|A

fot. archwium.prw.pl

"Mamy nadzieję, że nasza impreza na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych we Wrocławiu i w regionie. Bieg firmowany jest nazwą naszej uczelni, ale wystartować mógł i nadal może każdy" – mówi organizator wydarzenia dr Tomasz Zatoński.

Co prawda zapisy internetowe już się zakończyły (lista startowa liczy 850 osób), ale zarejestrować się będzie można także w sobotę na miejscu. Początek zawodów zaplanowano na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Potem biegacze mają do pokonania trasę, która wiedzie ulicami: Borowską, Przystankową, Ratajów, Parafialną, Pawią, Asfaltową, Smardzowską, Klasztorną, Zawiszy Czarnego, Kwitnącą, Szarych Szeregów, Parafialną, Grota Roweckiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jarzynową, Brylantową – Punkt nawodnienia, Nefrytową, Agatową, Brylantową, Kryształową, Grota Roweckiego, Oboźną, Hufcową, Szarych Szeregów, Ratajów, Przystankową, Borowską – z powrotem na teren USK. Bardzo dużym wsparciem dla organizatorów była Rada Mieszkańców osiedla Wojszyce. Na czas biegu w tych miejscach w sobotę mogą występować utrudnienia w ruchu.

 

 Organizatorzy poza wyczynami sportowymi przewidzieli także festyn prozdrowotny. Będzie okazja zbadać znamiona, sprawdzić ogólny stan organizmu. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

"Zależy nam, żeby uczestnicy zabrali ze sobą całe rodziny, przyjaciół, sąsiadów i spędzili dzień aktywnie i zdrowo" – wyjaśnia dr Tomasz Zatoński, na co dzień laryngolog w szpitalu na Borowskiej. Jego do biegania przekonały dzieci. On do idei Biegu Uniwersytetu Medycznego przekonał wielu.

Ambasadorami wydarzenia są między innymi: prof. Alicja Chybicka, mistrz olimpijski Paweł Rańda, Dominik Samotij – najszybszy lekarz w Polsce, który niedawny maraton we Wrocławiu ukończył na 15. pozycji czy dr Aureliusz Kosendiak – Iron Man, który niedawno ukończył jeden z najbardziej morderczych triathlonów – norweski Norseman. Na mecie z numerem startowym jeden stanie też rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Ziętek, który objął bieg honorowym patronatem.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja WroActiv. 

O przebiegu zawodów więcej będzie można posłuchać w Magazynie Biegowym Radia Wrocław dziś (sobota) o 17.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama