Wrocławianka wygrała prestiżowy półmaraton w Anglii

Piotr Pietraszek/mat. prasowe | Utworzono: 2015-10-21 20:31 | Zmodyfikowano: 2015-10-21 20:33
A|A|A

fot. Marcin Fudalej

Wśród rywalek utalentowanej Polki były m.in. uczestniczki maratońskiej rywalizacji na MŚ 2013 w Moskwie - Hiszpanka Alessandra Aguilar oraz Włoszka Emma Quaglia. Podopieczna trenera Jacka Wośka od początku biegła w grupie zawodniczek z elity. Polka nie miała problemu, by utrzymać mocne tempo, na całym dystansie wyglądała bardzo dobrze, a swoją świetną dyspozycję potwierdziła na finiszu – zostawiając faworytkę Alessandrę Aguilar z tyłu. – Od startu do mety czułam się bardzo dobrze. Uciekłam Hiszpance na podbiegu, co mnie samą zaskoczyło, bo na podbiegach byłam zawsze nieco słabsza – mówi Dominika. – Nie nastawiałam się na wygraną. Chciałam przebiec cały dystans w tempie 3:30/km – co nie było łatwe na pagórkowatej trasie w Birmingham. Bardzo się cieszę, że się udało – dodaje.

Czas Dominiki Napieraj uzyskany w Great Birmingham Run – 1:13:39 jest o blisko 6 minut lepszy od jej poprzedniego wyniku, ale trzeba dodać, że niedzielne zawody były pierwszymi na tym dystansie, w których celem była rywalizacja. - Poprzedni półmaraton - we Wrocławiu, który Dominika pokonała w 1:19 traktowaliśmy jako zwykły długi trening w drugim zakresie. Była to też dla mnie okazja do obserwacji, jak Dominika zareaguje na tak długie bieganie – podkreśla Jacek Wosiek, trener Dominiki Napieraj. – W niedzielnym starcie liczył się już wynik, a okraszony zwycięstwem przyniósł nam wiele korzyści – bieg posiada bowiem certyfikat IAAF Silver Label, a to otwiera nam furtkę do udziału w prestiżowych biegach.

Sezon 2015 był dla Dominiki Napieraj bardzo udany. Rozpoczęła go od tytułu Mistrzyni Polski w biegach przełajowych, następnie wygrała Bieg Oshee na 10 km, towarzyszący Orlen Warsaw Marathon z czasem 32:44:00.

Dominika Napieraj ma na koncie także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL 2014/2015 we Wrocławiu. To zawody rozgrywane na dystansie 5km w 10 lokalizacjach w całej Polsce.

fot. Mark Shearman

 

Wyniki kobiet Great Birmingham Run, IAAF Silver Label Road Race

1. Dominika Napieraj 1:13:39
2. Alessandra Aguilar (ESP) 1:13:55
3. Maria Diaz (ESP) 1:14:26
4. Laila Soufyane (ITA) 1:14:48
5. Emma Quaglia (ITA) 1:15:37

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama